Авторські статті

Венедиктова підписала підозру Яценко – найближчому співробітникові Коломойського. При спробі вилетіти його затримано

Венедиктова підписала підозру найближчому співробітникові Коломойського, а при спробі вилетіти з країни Ситник і Украерорух примусово повернули літак з підозрюваним в Бориспіль

Про це повідомив Юрій Бутусов.

За даними джерел Цензор.нет вимальовується наступна картина. Сьогодні близько 9.00 генеральний прокурор Ірина Венедиктова запросила одного з процесуальних керівників у справі про розкрадання коштів Приватбанку прокурора САП Щура і запропонувала йому підписати підозра екс-першому голові Приватбанку Володимира Яценка. Це один з найближчих співробітників і фінансових менеджерів олігарха Ігоря Коломойського, який грав і грає важливу роль в його системі.

Щур підписувати підозру відмовився. І тоді Венедиктова взяла відповідальність на себе, і підписала підозру особисто.

Важко було передбачити таке рішення, але майже відразу стався витік інформації. Близько 9.30 з Дніпра до Відня вилетів чартерний літак авіакомпанії Роза вітрів (співвласником якої є Коломойський), на борту якого був Яценко. Оскільки Яценко не перебувала в розшуку, заборонити йому виліт ніхто не міг.

Очевидно, Яценко про всяк випадок передбачав і готувався до вильоту, не маючи розуміння – чи насміляться йому виписати підозра. За півгодини дістатися до чартеру і злетіти без попередньої інформації неможливо. Однак НАБУ поставило на Яценко “сторожок” – і детектив НАБУ Олександр Скомаров, який веде справу Приватбанку, отримав незабаром інформацію про виліт від Держприкордонслужби. Скомаров миттєво відреагував – подзвонив в Украерорух і зажадав терміново заборонити виліт з України літака з тепер уже підозрюваним Яценко.

Літак в цей момент пролетів Кропивницький

Украерорух попросив підтвердження даного рішення – все-таки ситуація нестандартна. І тоді Скомаров зв’язався з керівництвом і директор НАБУ Артем Ситник зателефонував спецзв’язку чолі Украероруху і підтвердив повноваження детектива. Чартер з Яценко розвернули під Львовом. Диспетчер скасував коридор для повітряного судна і направив літак в аеропорт Бориспіль.

Якби хтось в цьому ланцюжку – Держприкордонслужба, НАБУ, Укреарорух забарився всього буквально 10 хвилин, літак Яценко покинув би повітряний простір України і його повернення був би неможливий

Яценко, в такому випадку, був би поза досяжністю НАБУ, і потрібна була б довга процедура екстрадиції, яку, до слова, здійснюють далеко не всі країни.

Підозра Яценко – це перша справа по вищому керівництву Приватбанку, і раніше це здавалося немислимим!

Справа про розкрадання в банку залишалося все ці роки фактовою. Сам Коломойським був і залишається в дуже близьких відносинах з керівництвом Слуг народу і Офісу президента, і зберігає великий вплив на владу. Але, без сумніву, президент Зеленський не міг не знати, що така підозра може бути виписано – можливо, без деталей і без точного часу.

Це справа, без сумніву, викличе великий резонанс не тільки в Україні

На тлі процесу проти Коломойського в США, Венедиктова і Ситник діють синхронно з американцями і пред’являють підозра одному з топ-менеджерів, який є одним з важливих елементів всієї фінансової-імперії Коломойського. Тим самим посилюється позиція американського розслідування. Якщо Зеленський підтримає цю операцію, чи як мінімум промовчить, значить, він підтримує рішення свого генерального прокурора по Приватбанку. І це буде означати ще одну спробу зближення Зеленського з новою американською адміністрацією Байдена, яка свою позицію по привіт визначила ще в 2015-16 роках. Подивимося, що далі, і чи буде після цього резонансного підозри інші логічні в ленном випадку дії.

Рішення зараз за Вищим антикорупційним судом. Доля Яценко залежить від ходу судового процесу, його винність або невинність визначається вироком.

До речі, нагадую, як багато піарників ОП брехали, що, мовляв, Украерорух не може посадити літак  що над нами на український аеродром – так ось дивіться як це робиться на практиці з підозрюваними.

Один телефонний дзвінок, ніяких паперів, ніякої бюрократії, раз – і примусова посадка. Якщо, звичайно, у людей, які приймають рішення, є сміливість і воля.

 

Грандиозное событие! Венедиктова подписала подозрение ближайшему сотруднику Коломойского, а при попытке вылететь из…

Опубліковано Юрієм Бутусовим Понеділок, 22 лютого 2021 р.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України