Техно

Уряд Австралії хоче замовити великий надводний дрон під 32 далекобійні ракети

Той момент, коли флот однієї країни замість великих надводних кораблів хоче великі надводні дрони

Джерело: Defence Express

Уряд Австралії хоче придбати шість великих надводних безпілотних кораблів, де може бути опція для розміщення малочисельного екіпажу, і котрі зможуть виступати платформами під 32 далекобійні ракети на кожному.

Придбання таких великих надводних дронів є частиною загального плану по нарощенню чисельності ВМС Австралії, розрахованого до 2040 року, в який також включено придбання від 7 до 11 кораблів класу “фрегат”. Про це пише портал The Drive.

Рендер проекту великого надводного ударного дрона під далекобійні ракети та опціональне розміщення екіпажу від Austal
Рендер проекту великого надводного ударного дрона під далекобійні ракети та опціональне розміщення екіпажу від Austal

 

Цікаво, що поряд із планами придбати великі надводні дрони під далекобійні ракети австралійський уряд хоче “урізати” плани по придбанню класичних надводних кораблів.

Наприклад, закупівлю фрегатів класу Hunter на базі британських перспективних фрегатів Type 26 хочуть скоротити від 9 до 6 одиниць, закупівлю патрульних кораблів класу OPV за проектом Arafura – від 12 до 6 одиниць. Крім того, флот Австралії допускає варіант відмовитись від програми масштабної модернізації наявних в строю восьми фрегатів проекту Anzac, котрі разом із трьома есмінцями проекту Hobart складають ядро надводних сил.

Австралія стала по суті першою в світі країною, яка хоче мати в складі свого флоту великі безпілотні ударні кораблі. Але тут нюанс в тому, що про можливі характеристики таких надводних дронів зараз можемо судити лише за окремими вказівками у відкритому доступі.

Проект безпілотного надводного ударного корабля від Lockheed Martin, зображення з відкритих джерел
Проект безпілотного надводного ударного корабля від Lockheed Martin, зображення з відкритих джерел

 

Для початку, цікавий нюанс полягає в тому, що “материнська” структура компанії Austal, яка працює по безпілотним кораблям для ВМС США, розміщена взагалі-то в Австралії. На цьому тлі логічно допустити, що Австралія захоче будувати великі надводні ударні дрони за одним із проектів, які уже може запропонувати Austal.

Тим більш, що там мова про кілька проектів кораблів, водозаміщення яких може коливатись від 1000 до 2000 тон, довжина корпусу – від 60 до 90 метрів, озброєння – від 16 до 32 далекобійних ракет у вертикальних пускових установках.

Щоправда, у самих США до процесу будівництва майбутніх безпілотних кораблів залучено одразу шість крупних підрядників, зокрема та сама Austal USA та Lockheed Martin. А перші експерименти із ударними безпілотними кораблями американські військові наразі планують на 2025 рік.

Лінійка надводних дронів різного призначення від Austal
Лінійка надводних дронів різного призначення від Austal

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України