Автоновини

Австралійський стартап FlyNow розробляє eCopter – персональне, компактне, електричне повітряне таксі

Максимальна вантажопідйомність 200 кг

Наразі різні компанії працюють над “повітряними таксі” eVTOL, більшість з яких схожі на більші версії споживчих дронів-квадрокоптерів. Однак eCopter відрізняється тим, що може підвищити ймовірність його реального використання.

eCopter, який розробляє австрійський стартап FlyNow Aviation, оснащено співвісною електричною трансмісією, яка містить у собі два пропелери, що обертаються в протилежних напрямках.

За даними FlyNow, оскільки eCopter може бути добре вписаний в наявну класифікацію, сертифікація має бути набагато швидшою і простішою, ніж у випадку з багатороторними повітряними таксі.

Крім того, коаксіальна трансмісія містить менше рухомих частин і менше обладнання загалом, що знижує вагу, витрати на матеріали та складність. У результаті, порівняно з більшістю інших повітряних таксі, eCopter, буде дешевшим у виготовленні, купівлі та використанні, а також у нього буде більший запас ходу від акумулятора.

FlyNow eCopter - персональное, компактное, электрическое воздушное такси, максимальная грузоподъемность 200 кг

FlyNow планує запропонувати одно- і двомісні версії eVTOL, а також вантажну модель.

Усі три версії будуть виготовлені шляхом адаптації одного базового планера, а це означає, що кожен з них не доведеться проєктувати або будувати з нуля, що знизить витрати. Як заявляє компанія виробник, вартість проїзду на повітряному таксі не сильно відрізнятиметься від того, що користувачі платять у наземному таксі.

Компанія вже успішно провела наземні випробування повністю обладнаної повномасштабної експериментальної моделі. За оцінками компанії, всі три версії eCopter повинні мати дальність польоту на акумуляторі до 50 км, крейсерську швидкість 130 км/год і максимальну вантажопідйомність 200 кг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України