Авторські статтіТехно

Великий лондонській смог 1952 року впливає на людей досі

Фахівці провели ряд досліджень і з’ясували, що Великий смог 1952 року в Лондоні, який викликав тисячі передчасних смертей, впливає на організми людей і донині. 64 роки минуло, але наслідки помітні і зараз, коли в лікарні звертаються сотні дітей з астмою, відзначають експерти.

Великий смог тривав усього п’ять днів у грудні 1952 року, але завдав збитків на десятиліття вперед, роблять акцент британські вчені. Для дослідження смогу взяли показники вмісту повітря зараз і порівняли з даними 60-річної давності. У результаті виявилося, що зміст має деяку схожість. Зокрема, зазначається, що смог, як і раніше впливає на здоров’я деяких людей.

У деяких районах Лондона зміст смогу перевищував норму у 23 рази, що згубно відбивалося на стані здоров’я. Його поява виявилася для жителів Британії несподіванкою, тому багато хто не змогли покинути місто вчасно. З 1953 року в Лондоні спостерігається тенденція зростання захворювань на астму. В першу чергу піддаються новонароджені діти, які просто не могли вплинути на своє місце розташування. Через рік після Великого зможу захворюваність збільшилася на 20%, відзначають вчені. Фахівці також порівняли рівень здоров’я тих, хто звертався до лікарні 60 років тому. Результати показали, що опади залишаються в організмі хворих і донині.

Вони також вивчали взаємозв’зв’язок між забрудненням повітря і тенденцією зростання захворюваності астмою, альо не знайшли строгих взаємин. Влада намагалася приховати цю інформацію, вказуючи зовсім на інші фактори, що спричинили захворювання у народу, але залежність смертності від великого смогу очевидна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.