Великий лондонській смог 1952 року впливає на людей досі

Фахівці провели ряд досліджень і з’ясували, що Великий смог 1952 року в Лондоні, який викликав тисячі передчасних смертей, впливає на організми людей і донині. 64 роки минуло, але наслідки помітні і зараз, коли в лікарні звертаються сотні дітей з астмою, відзначають експерти.

Великий смог тривав усього п’ять днів у грудні 1952 року, але завдав збитків на десятиліття вперед, роблять акцент британські вчені. Для дослідження смогу взяли показники вмісту повітря зараз і порівняли з даними 60-річної давності. У результаті виявилося, що зміст має деяку схожість. Зокрема, зазначається, що смог, як і раніше впливає на здоров’я деяких людей.

У деяких районах Лондона зміст смогу перевищував норму у 23 рази, що згубно відбивалося на стані здоров’я. Його поява виявилася для жителів Британії несподіванкою, тому багато хто не змогли покинути місто вчасно. З 1953 року в Лондоні спостерігається тенденція зростання захворювань на астму. В першу чергу піддаються новонароджені діти, які просто не могли вплинути на своє місце розташування. Через рік після Великого зможу захворюваність збільшилася на 20%, відзначають вчені. Фахівці також порівняли рівень здоров’я тих, хто звертався до лікарні 60 років тому. Результати показали, що опади залишаються в організмі хворих і донині.

Вони також вивчали взаємозв’зв’язок між забрудненням повітря і тенденцією зростання захворюваності астмою, альо не знайшли строгих взаємин. Влада намагалася приховати цю інформацію, вказуючи зовсім на інші фактори, що спричинили захворювання у народу, але залежність смертності від великого смогу очевидна.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh