Авторські статтіЖиття

Образа — показник Вашої особистісної незрілості

Багато жінок знають це, але продовжують ображатися!

Обида — показатель Вашей личностной незрелости

Образа — це бич всіх жінок, особливо гостро вона проявляється в стосунках з чоловіком. Жінка ображається на поведінку чоловіка (свого чоловіка), на його вчинки, слова, коли в неї поганий настрій, намагаючись покарати його своєю відчуженістю і мовчанням.

У багатьох це працює. Чоловік не витримує психічної напруги створеною жінкою і підходить миритися, дарує подарунки та інше. Не тому що йому хочеться їй приємне зробити, порадувати її, а просто тому, що вона створила для нього умови в яких психічно здорова людина не може перебувати. Він просто намагається звести нанівець її емоційний гніт.

Образа не зміцнює стосунки, вона повільно підточує їх і руйнує. Причому бути скривдженою теж не легка справа — потрібно всередині собі створити абсолютно жахливу енергетику, накрутити різних думок, перебувати в подваленном і негативному стані, можна посміхатися, радіти,ну і звичайно зрештою образу руйнує не тільки власний розум і здоров’я, але і психіку оточуючих.

Багато жінок знають це, але продовжують ображатися!

Чому?

Нам з дитинства втюхували ідею про те, що вийшовши заміж вирішуються всі проблеми, чоловік повинен приймати рішення, бути відповідальним, прагнути до того, щоб дружина була щаслива. А з нас візьмеш. Нам головне виконувати свої подружні обов’язки, готувати їсти, бути красивою, утримувати будинок в чистоті і народжувати дітей, а настрій і емоційний стан туди не входить.

Чоловік , звичайно, може взяти відповідальність за те, що б створити умови життя для жінки, дати їй дитини, захищати її. Але він не несе відповідальності за те, що відбувається в її голові і за те, як вона це сприймає. Він у цьому не винен абсолютно. Ми перекладаємо відповідальність за розум чоловіків, хоча це вже не є зоною їх впливу.

Якось молодий чоловік моєї найкращої подруги приніс їй величезний букет жовтих троянд. Він звичайний чоловік і не знає всіх тонкощів, що жовті квіти дарувати до розлуки та інше. І коли він, щасливий, з’явився в дверях з цим букетом, то моя подруга образилася до глибини душі, стукнула його букетом і викинула за двері. У мене пішло більше години щоб пояснити їй, що це не злий умисел, що він з нею не розлучається, що він просто звичайний мужик, який не знає тонкощів квіткового етикету і що він хотів зробити їй приємно.

Абсурдна ситуація, але я впевнена у вашому житті теж були випадки коли Ви ображалися на всяку фігню. 😉

Образа, як і багато інші негативні емоції — це показник нашої особистісної незрілості, що ми не готові брати відповідальність за своє життя, не кажучи вже про життя інших людей.

Коли ми ображаємося на когось, то ми просто віддаємо відповідальність за наше життя в чужі руки, ми дозволяємо іншим людям керувати нашою долею, нашим настроєм, нашими емоціями, ми вибираємо бути жертвою!

Якщо Вас може засмутити, як з Вами поговорив кондуктор у тролейбусі або що чоловік не подивився в Вашу сторону коли Ви цього чекали, чи що мама сказала щось по телефону, або подруга злила на Вас негатив — і Ви з-за цього засмутилися, впали духом, у Вас пропала мотивація і блиск в очах, то скажіть будь ласка хто керує Вашим життям? Ви або ці люди?

 • Зараз згадайте ситуації, які запускають у Вас емоції образи, злості, роздратування?
 • Що це за люди?
 • Що це за новини?

Просто згадайте. Навіщо, Ви дізнаєтеся далі.
Коли я вчилася в школі Психології, мій мудрий наставник (низькі йому поклони)сказавши річ яку я добре є ятала:

«Наша карма (частка) вона укладена в нашому розумі. Ми по кармі народжуємося з певним розумом, який творить нашу подальшу долю. На одну і ту ж ситуацію дві людини реагують по-різному. Хтось проникне і перестане намагатися, а інший посміхнеться і побачить у цьому урок Бога. Багато подій в нашій долі зумовлені, але наша свобода полягає в тому, як реагувати на це — так ми творимо нову карму, хорошу. Між стимулом і реакцією завжди є кілька миттєвостей всередині яких ми вільні вибрати свою реакцію».

Згадайте, коли у Вас все складається добре, чудовий настрій, і раптом хтось на вулиці щось сказавши чи штовхнув Вас, Ви образитеся? Помітите Ви це? Чи буде це для Вас найціннішим?

Адже якщо ми не хочемо образитися, то нас і не скривдиш, як не старайся. Слово образитися походить від двох слів «Образити собі», а скорочено «образитися».

У моєму житті був випадок, коли я тримала аскезу без солі і цукру. Ми подорожували і доводилося замовляти їжу в ресторанах, ретельно пояснюючи офіціантові, що мені потрібна їжа без солі і цукру. І як-то я дуже втомилася і зголодніла. Чоловік повів мене в кафе, він замовив їжу і пояснивши наші умови. Їсти хотілося дуже сильно і я дуже чекала, коли принесуть страви. І вісь, через 20 хвилин, їжу принесли. Я її спробувала і вона не солоною. Все що ми замовили. На мене мене огорнула хвиля неприємних почуттів і мені відразу захотілося образитися на чоловіка, адже це він замовляв. Чоловік одразу пішов до кухаря і попросивши теж саме тільки без солі. Я продовжувала злитися. Мене дратували офіціанти, які ходили і посміхалися. Вони не відчували ниакой провини за свою помилку, за те, що я сиджу голодна і растроенная. Мені хотілося їсти, але я змушена була ще чекати. Образу почала долати мене!

І тут я почула цю паузу, ці кілька миттєвостей і запитала себе: «А чому я злюся на чоловіка? Адже Я сама чула що він замовив і попросивши все як потрібно. Він зробив все що міг. І навіть після цього він пішов і спробував виправити ситуацію» і раптом до мене прийшло усвідомлення, що я не хочу брати відповідальність за своє життя, за ті неприємні ситуації які до неї приходять. Набагато легше спихнути на чоловіка і з нього вимагати. Я подивилася на ситуацію з боку і зрозуміла що переклала відповідальність за своє життя, за свій настрій на величезну кількість людей. Їх було так багато, що сама я управляти їм вже не могла. Я зібралася з мужністю і включила залишки розуму. Мені вдалося зловити мить, і я ним скористалася.

«Отже, Юля, — сказала собі я — у тебе є вибір. Перше — ти можеш распсиховаться і образитися на чоловіка і взагалі відмовитися від їжі, щоб йому соромно було. Друга — ти можеш подякувати Богові за ситуацію, яка вчить тобі контролювати свої прихильності. І спокійно з вдячністю з’єднання їсти ті, що принесуть пізніше. Третє — ти можеш посміятися над ситуацією і сказати «Аскеза — багатство брахмана». Четверте — ти можеш поки погуляти з дитиною і дати чоловікові спокійно поїсти, а потім він змінить тобі і ти теж спокійно поїси свою прісну їжу. Подумай, який з варіантів зробить твоє справжнє приємним і поліпшить відносини з чоловіком і з Богом в майбутньому?».

Я возликовала. Я зловила цей момент, коли твориться справжнє і майбутнє і мені це сподобалося. Тепер я цим користуюся. Мені хочеться самій вибирати, як реагувати на життя. Мені хочеться вибирати ті реакції, які зроблять життя кращим, соковитіше, яскравіше!

Ми можемо вийти заміж і отримати від чоловіка дуже багато благ, але він ніколи не зможе нам надати свій розум і погляд на світ крізь нього. Чоловік може зробити жінку щасливішою, але не щасливою.

Бути щасливим — це наш власний вибір.

Це Ваш добровільний вибір образитися на людину і дозволити йому керувати Вашим розумом або вибрати іншу реакцію, яка буде радісна для всіх.

Всі стани знаходяться у Вашому розумі, ми можемо викликати їх, якщо захочемо. Не світ і люди впливають на наші емоції, ми можемо керувати ними самі. Ми можемо уявити будь-який стан та відчути його, так як це відбувається, коли ми дивимося фільми.

Коли я запиту жінок на консультації «Уявіть, що Ви зустріли свого чоловіка, що Ви разом і все добре. Як Ви себе почуваєте?», кожна жінка може описати в деталях це стан, хоча ніякого чоловіки в її житті ще немає і може навіть не було. Але вона вже знає, вже відчуває!

У нас є доступ до всіх почуттів, розумієте це? Наше завдання не наклеювати на людей етикетки «З тобою я відчуваю: ось це, а з тобою вісь це», «Якщо він поведінки собі так — а я буду рада, а якщо по іншому — турбуватимуся», ми можемо вибирати набагато більш красиві, позитивні реакції на кожну ситуацію життя.

Будь ласка, дівчатка, хто заміжня і хто вільний, залиште ілюзії що чоловік принесе у Ваше життя щастя. Чоловік лише збільшить ті, що у Вас вже є! Якщо Ви щасливі — будете щасливі, а якщо нещасні, то ще нещасніший.

У нас, жінок, теж є відповідальність, і в першу чергу вона стосується нашого розуму, нашого настрою, нашого світосприйняття. Ті, що чоловік може контролювати розум жінки — це ілюзія, адже Ви й самі знаєте що своїми психічними викрутасами ми можемо «винести мозок» навіть самому мужньому чоловікові. Чи Не так?

Чоловік притягується умонастроєм жінки, її емоціями, це і є поясненням того, що багато негарні ,з сучасним параметрам, жінки користуються шалених успіхом у чоловіків. Тому що вони веселі, вони легкі, живі, вони вміють бути радісними і створювати цю атмосферу навколо.

Того поверніть відповідальність за своє життя і за своє настрій собі, керуйте їм самі! Будьте господинями, відьмами в хорошому розумінні цього слова.

Наступного разу, коли захочете образитися, подумайте:

 • Що дасть мені образу?
 • Що я отримаю, образившись?
 • Покращаться відносини з-за цієї образи?
 • Чи стане світліше і радісніше моє життя?
 • Стане більш духовним мій шлях?
 • Принесе мені це хоч якийсь розвиток?

Ви , звичайно, запитаєте «А якщо людина робить реально неприємні речі (ображає/ принижує/ висміює)? Що и на нього не ображатися?»

Звичайно, ні! Якщо Ви не ображаєтеся — це не означає, що Ви станете сміттєвим баком в який можна злити, що завгодно. Я теж думала над цим і до мене прийшла чудова фраза «Я не ображаюся, я роблю висновки».

Якщо людина раз повів себе по-хамськи — Ві не відреагували, він продовжує робити це другий і третій раз — що ображатися? Робіть висновки — навіщо Вам взагалі потрібен такий чоловік до Вашого життя?

Якщо до Вас погано ставляться рідні чи близькі люди, те зрозумійте , це дзвіночок від Всесвіту про те, що пора почати працювати над собою і над відносинами.

 • Пишіть листи;
 • Робіть практики прощення;
 • Вчіться правильно розмовляти зі старшими, ровесниками і молодшими.
 • Зважуйся ситуацію, як відьма. Тихо. Спокійно. Не виходячи з дому. Для цього я ділюся всякими практиками у своїх статтях і вебінарах.

Образу не вирішує проблем — вона їх збільшує.

Відмовтеся від негативних емоцій, усвідомлено, з радістю, з бажанням. Це так здорово, коли можна керувати своїм настроєм.

Як-то пам ” ятається видався складний день, і все було не так як я хочу. В кінці дня чоловік повів мене в кіно. Але настрій був паршиве. І мій мудрий чоловік мені сказав:

— Розумієш, зараз вже все склалося так, як склалося. Ми вже не можемо змінити ситуацію, але ми можемо побачити щось хороше в тому, що відбувається. Ти можеш спробувати зусиллям волі змінити свій настрій з поганого на радісне? Просто уяви що є всередині тебе такий рубильник і його потрібно просто підняти, спробуй будь ласка!»

— Добре — я і спробувала. І у мене вийшло. Я раптом почала помічати навколо позитивні знаки від Всесвіту. Вона немов приободряла мене. Так в гарному настрої ми пішли в кіно.

А якщо Вам хочеться посумувати (адже таке буває, що просто сумний настрій), то сумуйте усвідомлено, світлим смутком, не шукайте причин, не переваливайте це на людей. Карма жінки відпрацьовується часто через настрою, тому якщо прийшла смуток і Вам хочеться в неї зануритися, попередьте близьких Мені хочеться трохи посумувати, просто так, без причини» і сумуйте собі на здоров’я 😉 Це зробить Ваші відносини з людьми і до себе самої більш усвідомленими, гармонійними!

Зараз я все більше вивчаю роботу жіночого розуму і шукаю доступні для всіх жінок спосібі керувати ним. Це дуже цікаво і з новими знаннями і практиками — відкриваються нові можливості. Ця стаття лише початок.

Я написала її, щоб вже сьогодні Ви почали відстежувати свої реакції, подивилися на тих людей яким Ви вручили своє життя і подумали чи насправді Ви хочете бачіті Ваше життя такою якою вона є зараз чи Вам приємно було б бачіті її більш радісним, свіжої, легкої?

Подумайте вже зараз.

P. S. Прикладаю притчу, яка ще більше поглибить розуміння цього питання.

Один чоловік ображав публічно мудреця:

– Ти безбожник! Ти п’ятому яниця! Ледве не злодій!

Мудрий чоловік у відповідь лише посміхнувся. Спостерігав цю сцену добре одягнений юнак живити:

– Як же ти можеш подібні образи терпіти? Невже тобі не образливо?

Мудрець сказавши молодій людині:

— Якщо ти хочеш дізнатися мій секрет тобі доведеться пройти зі мною.

Мудрий чоловік зайшов в курний хижу, запаливши скіпку і порившись в скрині знайшов рваний, брудний і старий халат. Кинувши його юнака і сказав:

– Примір, це тобі під стати.

Юнак оглянув його і обурився:

– Навіщо мені одягати на себе ці брудні обноски? Ти бачиш я одягнений в пристойну і добротний одяг, — ти, мабуть, здурів!

І кинувши рваний халат тому.

– Зверни увагу, – сказав мудрець, – ти чому не захотів приміряти старі лахміття. Точно так само і я не ставши приміряти до себе ті брудні слова, якими намагався дістати мене тієї чоловік. Чи зможеш ти ображатися на образи, якщо будеш розуміти всередині себе дуже грунтовно і твердо, що образи це лахміття, які тобі кидають з чужого плеча люди. Звичайно ніхто не забороняє тобі приміряти чиїсь образи і навіть носити їх, якщо у тебе раптом не виявиться власного одягу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України