Велика П’ятниця 2018 з Папою Франциском

30 березня 2018 року, за григоріянським календарем – Велика або Страсна П’ятниця, день спогадування розп’яття й смерті Господа нашого Ісуса Христа, який на хресті віддав життя за спасіння усього людського роду.

У католицькій Церкві латинського обряду відправляється богослуження «Страждання Христові», яке зосереджене на адорації, поклонінню Святому Хрестові та роздумуванні над стражданнями Господа нашого Ісуса Христа.

О 17:00 римського часу у ватиканській базиліці святого апостола Петра цю відправу очолив Папа Франциск. Під час богослуження «Страждань Христових» проповідував не сам Папа, але проповідник Папського дому, о. францисканець Раньєро Канталамесса.

О 21:15 римського часу, тобто о 22:15 київського,  розпочнеться традиційна «Хресна дорога», що проходить ярусами Колізею,і  яку очолить Папа Франциск. Хресні Дороги почали відправляти в Єрусалимі у ХІІІ сторіччі, а в римському Колізеї її започатковано 1750 року – з нагоди Святого Року – на прохання Папи Венедикта ХІV.  1964 року Папа Павло VІ поновив цю традицію, особисто очолюючи Хресну дорогу. Від того року італійське телебачення розпочало пряму трансляцію відправи в мережі  Eurovisione.

Десятки тисяч римлян і паломників з усього світу із свічками та смолоскипами в руках збираються навколо цього, найвідомішого у всьому світі амфітеатру, пам’ятки давньоримських часів, щоб разом із Вселенським Архиєреєм пройти хресним шляхом Ісуса.

Пригадаємо, що автором текстів цьогорічної Хресної дороги в Колізеї є італійська молодь.

У східних Церквах візантійської традиції у Велику П’ятницю відправляють Царські Часи, Вечірню з виставлення Плащаниці та Єрусалимську Утреню. В церквах споруджують Божий гріб, а замість Служби Божої відправляють вечірню з виставленням плащаниці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh