Чим більше фото – тим менше спогадів: дослідження вчених

Вчені дослідили, що ми втрачаємо наші спогади, коли фотографуємо на смартфони.

Це відбуваються через те, що під час фотографування, ми дуже відволікаємося, щоб отримати гарний кадр, і починаємо сприймати події з точки зору третьої особи, пише Daily Mail.

У дослідженні, опублікованому в Journal of Experimental Social Psychology, взяли участь кілька сотень людей. Вони мали пройтися по церкві, записуючи те, що вони бачили. Зокрема, форму будівлі, її оздоблення тощо. Люди у першій групі мали іPod-и з камерами та фотографували, а в іншій – не мали камер.

Через тиждень їх опитали щодо того, що вони бачили. Опитувані, які не мали камер, могли правильно відповісти на 7 з 10 запитань. Водночас ті, хто мав камери, відповідали не більше, ніж на 6 запитань. Це невелика, але значуща різниця, переконані учені.

Учені пояснюють, що нейрони у нашому мозку пов’язують наші почуття зі спогадами. Однак, якщо ми відволікаємося на фотографування, ця інформація ніколи не збережеться і наші почуття не запам’ятаються. Також учені припускають, що використання через використання соцмереж під час будь-якої події призводить до того, що нам її легше забути.

Учена із Нью-Йоркського університету Олександра Бараш також зазначає, що використання смартфонів впливає на те, що ми помічаємо.

“Якщо я попрошу вас зобразити картину у ваших думках, наприклад, про Різдво, ви почнете візуалізувати той день з точки зору сторонньої людини”, – каже вона про людей, які постили фотографії того дня у соцмедіа.

Також, люди, які роблять фотографії для себе і нікуди їх не викладають, мають більше шансів забути події.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh