30 березня 2018 року, за григоріянським календарем – Велика або Страсна П’ятниця, день спогадування розп’яття й смерті Господа нашого Ісуса Христа, який на хресті віддав життя за спасіння усього людського роду.
У католицькій Церкві латинського обряду відправляється богослуження «Страждання Христові», яке зосереджене на адорації, поклонінню Святому Хрестові та роздумуванні над стражданнями Господа нашого Ісуса Христа.
О 17:00 римського часу у ватиканській базиліці святого апостола Петра цю відправу очолив Папа Франциск. Під час богослуження «Страждань Христових» проповідував не сам Папа, але проповідник Папського дому, о. францисканець Раньєро Канталамесса.
О 21:15 римського часу, тобто о 22:15 київського, розпочнеться традиційна «Хресна дорога», що проходить ярусами Колізею,і яку очолить Папа Франциск. Хресні Дороги почали відправляти в Єрусалимі у ХІІІ сторіччі, а в римському Колізеї її започатковано 1750 року – з нагоди Святого Року – на прохання Папи Венедикта ХІV. 1964 року Папа Павло VІ поновив цю традицію, особисто очолюючи Хресну дорогу. Від того року італійське телебачення розпочало пряму трансляцію відправи в мережі Eurovisione.
Десятки тисяч римлян і паломників з усього світу із свічками та смолоскипами в руках збираються навколо цього, найвідомішого у всьому світі амфітеатру, пам’ятки давньоримських часів, щоб разом із Вселенським Архиєреєм пройти хресним шляхом Ісуса.
Пригадаємо, що автором текстів цьогорічної Хресної дороги в Колізеї є італійська молодь.
У східних Церквах візантійської традиції у Велику П’ятницю відправляють Царські Часи, Вечірню з виставлення Плащаниці та Єрусалимську Утреню. В церквах споруджують Божий гріб, а замість Служби Божої відправляють вечірню з виставленням плащаниці.