ЄС|NATO

Велика Британія приєднається до пошуку Patriot та інших ЗРК для України

Окрім допомоги власними дипломатичними каналами Велика Британія сама є виробником засобів ППО, хоча і не таких потужних, як Patriot

Джерело : Defence Express

До пошуків для України додаткових систем протиповітряної оборони, в першу чергу Patriot, приєдналась Велика Британія. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після розмови із британським колегою Девідом Кемероном.

Ми узгодили наступні кроки щодо пошуку та доставки в Україну додаткових систем ППО, насамперед Patriot. Я ціную активний підхід Девіда, спрямований на досягнення цілі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що до цього з ініціативою активації пошуку Patriot та інших ЗРК виступила Німеччина, яка очолює “коаліцію ППО” для України. Але справа в тому, що позиції Берліна на деяких збройових ринках світу не дуже сильно допомагають у цьому. Наприклад, виключно гіпотетичним донором Patriot для України може стати Саудівська Аравія, бодай в силу кількості самих систем, за різними джерелами, у 18-25 батарей (разом PAC-2 та PAC-3). Але проблема в тому, що Німеччина з 2018 року блокує продаж Ер-Ріяду 48 винищувачів Eurofighter Typhoon.

У цьому ключі саме дипломатичні канали Лондона та його позиції на ринку озброєння можуть цілком мати значно більшу ефективність. Якщо продовжувати виключно гіпотетичний приклад із Саудівською Аравією, то саме Велика Британія активно постачає до цієї країни озброєння – за останні 10 років на понад 10 млрд фунтів.

Окрім того, Велика Британія є виробником засобів ППО, які вже використовують ЗСУ. Мова йде про досі маловідомий ЗРК під AIM-132 ASRAAM. Але окрім того, виробляє зенітні системи з ракетами CAMM відомі, як Sky Sabre.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України