Авторські статті

Вчора у Львові помер один з лідерів ОУН (б), колишній в’язень нацистського концтабору «Аушвіц» Омелян Коваль

Пану Омелянові було 98 років. Він добре знав Степана Бандеру, був найближчим соратником Ярослава та Слави Стецьків. 30 червня 1941 року, одночасно з проголошенням у Львові Ярославом Стецьком Акту відновлення Української держави, оприлюднив такий самий акт у місті Долина Івано-Франківської області. За це був ув’язнений нацистами.

Пройшов тюрму на Лонцького у Львові, в’язницю Монтелюпіх у Кракові, а також концтабір Аушвіц, де провів 2,5 роки.

Після визволення оселився у Бельгії. 20 років керував закордонною Спілкою української молоді, довголітній член Ради директорів Світового конгресу українців, почесний президент Європейського конгресу українців.

Омелян Коваль — один із членів-засновників політичної партії «Конгрес українських націоналістів» на Установчих зборах ОУН 18–23 листопада 1992 року в Києві.

Перша група вітчизняних дипломатів, яка прибула до Брюсселя в 1992 році, дістала притулок у приміщенні Українського допомогового комітету, який очолював Омелян Коваль.
Його син Зенон у межах дипломатичного жесту франкомовних урядів у Бельгії був відряджений до Міністерства закордонних справ України і став спеціальним радником Посольства

України у Брюсселі, де служив від жовтня 1992-го до жовтня 1994-го.

2013 року Омелян Коваль разом із дружиною й донькою повернувся до України на постійне мешкання.

Царства Небесного та вічная пам‘ять цій видатній непересічній людині!

Тетяна Висоцька

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України