Авторські статтіЗдоров'я

Вчимося захищати печінку при прийомі ліків

Вважається, що проблеми з печінкою можуть виникнути тільки від шкідливих звичок, однак і при здоровому способі життя цей орган вимагає особливої уваги.

Погодьтеся, зазвичай необхідність піклуватися про здоров’я печінки асоціюється у нас з жирною їжею та іншими нездоровими звичками… Невже і при правильному способі життя печінка може потребувати особливої уваги? Виявляється, так!

Чому печінка потребує особливого захисту?

Печінка – один з найважливіших органів, який відповідає за переробку, знешкодження і виведення різних небажаних речовин, від токсинів і алергенів до надлишку гормонів, вітамінів та інших корисних продуктів, які виникають у процесі життєдіяльності. Природно, подібним чином печінку пропускає через себе в тому числі і всі прийняті людиною ліки, вітаміни і інші препарати.

Проте деякі з них можуть виявитися для печінки надмірно важкими (або, якщо висловлюватися науково, гепатотоксичними). До таких засобів можуть ставитися і препарати оральної контрацепції, і звичні всім жарознижуючі, і антибіотики… Причому чим довше триває прийом того чи іншого препарату (а у випадку КОК* мова взагалі йде про постійному застосуванні), тім вище потенційний ризик. Тому при появі будь-яких тривожних симптомів слід обов’язково звернути до лікаря!

Як запобігти можливі неприємності?

При бажанні завжди можна подумати про заходи захисту печінки заздалегідь. Допомогти в профілактиці можуть правильно підібрані лікарські трави і рослини, які мають гепатопротекторні (тобто захищають печінку) властивостями.

До числа таких трав відносяться, зокрема, каперс колючий, деревій, паслін чорний, цикорій, касія західна, терміналія арджуна… Порошки та екстракти цих препаратів здавна застосовуються в трав’яний медицині для захисту печінки і підтримки її оптимального функціонування.

Учимся защищать печень при приеме ОК

Де знайте чарівні» трави?

Звичайно, у сучасному світі немає потреби блукати по лісах і збирати всі перераховані трави самостійно! Досить підібрати правильну багатокомпонентний рослинний комплекс, до складу якого входять всі ці рослини — в оптимальній пропорції і правильній обробці.

Відмінним прикладом такого комплексу є рослинний препарат Лів.52, в основу якого лягли досягнення не тільки сучасної, але і традиційної індійської медицини — аюрведі. Лів.52 існує на ринку з 1955 року, застосовується як у складі комплексної терапії при різних захворюваннях печінки, так і в якості профілактичного засобу при прийомі КОК, антибіотиків, жарознижуючих та інших гепатотоксичних препаратів.

Комплекс сертифікований за стандартами GMP, широко продається в аптеках і має цілком доступну ціну. Однієї упаковки Лів.52 вистачає, як правило, на 25 днів, що робить препарат досить економним у використанні.

Таким чином, навіть при здоровому способі життя, відповідальному підході до питань контрацепції та прийняття сучасних препаратів для лікування різних захворювань цілком можна підтримувати і печінка — зокрема, за допомогою перевірених рослинних препаратів!

*КОК – комбіновані оральні контрацептиви.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України