Авторські статтіНовини

Вченим вдалося дізнатися смак марсіанської води

За відомостями, що надійшли від астрофізиків Великобританії, їм вдалося встановити, який смак має вода, що є на Марсі. Як вони вважають, вода має гіркій присмак і пахне досить неприємно для людини.

Кілька мільйонів років тому на Марсі, як вважають вчені, були не тільки річки та озера, але і цілі моря і океани, повні води. Таке їхнє заключення послідувало після аналізу інформації, отриманої від марсохода, який зараз подорожує по планеті.

В даний час він досліджує великий кратер Гейла. Як виявилося, там раніше була значна кількість водних ресурсів. Про це, згідно надійшовшим з марсоходу фотографіям, свідчать безліч мінеральних борозен, які чітко видно на стінах цього поглиблення планети. Вчені схильні пов’язувати це з масовим випаровуванням рідини.

Крім того, британські астрофізики змогли встановити і склад води, яка багато мільйонів років тому була в тому, що зараз іменується величезним кратером.

На їхню думку, в ній було просто величезна кількість мінеральних речовин, приблизно в 20 разів більше, ніж на планеті Земля. В тому числі там було багато сульфатів натрію. Якщо це припущення вірне, то марсіанська вода у період свого існування була гіркою і огидною на запах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України