Авторські статтіНовини

Вчені НАСА розгадали таємницю Сонця

Вчені космічного агентства НАСА отримали унікальні знімки, які допоможуть розгадати давню таємницю Сонця про неоднорідність нагріву корони Сонця. Дослідники припускають, що збільшення температури зовнішнього шару атмосфери Сонця відбувається із-за впливу «теплових бомб».

Зазначені висновки були зроблені після запуску Interface Region Imaging Spectrograph (IRIS) – космічного дослідника Сонця. Фахівці НАСА допускають, що корона Сонця нагрівається нерівномірно. Причини даного явища в дії згустків енергії, що виходять від магнітних полів, які досягають зовнішнього шару атмосфери зірки і перетинаються в ньому. Вдалося встановити, що різниця температур між видимою поверхнею і всередині корони Сонця становить сотні разів.

Космічний дослідник Сонця IRIS тепер зможе вимірювати і аналізувати різні показники явищ, що відбуваються на Сонці. Вчені НАСА порівнюють принцип роботи IRIS зі збільшувальним склом, що дозволяє ретельно вивчити межі атмосфери Сонця. На думку фахівців, на поточний момент IRIS є самим прогресивним і об’єктивним дослідником.

Практична користь отриманих даних для жителів Землі полягає в прийнятті своєчасних рішень на підставі інформації про прогнозовані сонячні бурі, які можуть спричинити збої в житт і планети Земля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України