10 травня, співробітники Копенгагенського та Кембриджського університетів, очолювана Еске Віллерслевом, виявили найнебезпечніший вірус гепатиту B у кісткових останках зубів давнього людини. Вчені проаналізували геноми 304 людина, і виявили захворювання гепатитом у 25 з них.
Для дослідження був використаний так званий «метод дробовика». Суть методу полягає в отриманні випадкової масованої вибірки клонованих фрагментів ДНК даного організму, на основі яких може бути відновлена вихідна послідовність ДНК. Таким чином, можна судити про те, як хвороба поширювалася за допомогою вірусу.
Вчені відновили 12 повних і часткових геномів гепатиту В, і порівняли їх з існуючими на даний момент видами, щоб зрозуміти, як вірус змінився за тисячоліття. Вірус гепатиту В супроводжував людство з давнини і, ймовірно, поширювався разом зі степовиками. Вчені припустили, що вірус живий серед європейців близько семи тисяч років тому. Дані дослідження, що дозволили зрозуміти, що в майбутньому можливе повернення деяких видів гепатиту. Такі висновки дають більш чітке уявлення про розвиток і мутації бактерій.
На даний момент у світі заражені гепатитом більш 250 мільйонів людей, а кожен рік помирає близько 800 жителів по всій Землі.