Новини

Вчені знайшли спосіб змусити імунну систему самостійно боротися з раком

Кадр: Cancer Research UK

Вчені з Університетського коледжу Лондона заявили, що вони знайшли спосіб змусити імунну систему боротися з раком. Дослідники виявили унікальні біологічні маркери пухлини, які назвали «ахіллесовою п’ятою» хвороби. Стаття про відкриття опублікована в журналі Science, а коротко про це у ятницю, 4 березня, пише The Guardian.

Вчені з’ясували, що по мірі росту і поширення по організму ракові клітини несуть з собою певний набір біомаркерів — поверхневих протеїнів. Виявивши їх, можна спрямувати роботу імунної системи на постійну боротьбу з клітинами, що їх містять .

Метод заснований на вивченні ДНК пацієнта та, за словами вчених, він зможе замінити хіміо – та радіотерапію. Замість цього буде запропонована вакцина, виготовлена на основі протеїнів, витягнутих з ракової пухлини хворого. Вона буде «запускати» імунну систему на цілеспрямовану боротьбу зі злоякісними клітинами.

Як повідомляє BBC News, новий метод ще не протестований на пацієнтах. Вчені сподіваються випробувати його в найближчі два роки.

Раніше дослідники вже намагалися боротися з раковими пухлинами силами імунної системи пацієнта, але невдало. Висловлювалися припущення, що причиною стала неправильно задана організму мета. Проблема полягає в тому, що ракові клітини не ідентичні, вони піддаються численним мутаціям, їх вигляд і поведінка можуть сильно відрізнятися.

«Ми вперше виявили, що пухлина фактично залишає сліди свого власного руйнування. Імунні клітини пухлини розпізнають ці маркери», — розповів один з експертів.

Наголошується, що нова форма лікування може бути найбільш ефективна при таких формах раку, як меланома, або рак легенів. Крім того, вчені заявляють, що вартість таких процедур не може бути низькою.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України