Авторські статтіНовини

Каву визнали корисним напоєм при профілактиці розсіяного склерозу

Щоденне вживання близько 0,9 літра кави (приблизно шести стандартних чашок) знижує ризик розвитку розсіяного склерозу. З цієї причини медики в профілактичних цілях рекомендували вживання напою молодим і дорослим людям. Дослідження авторів опубліковано в Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry.

Свої рекомендації вчені пояснюють наступними причинами. Кофеїн, що міститься в напої, володіє нейропротекторними властивостями і може пригнічувати утворення хімічних сполук, які беруть участь у запальній реакції, пов’язаній з виникненням розсіяного склерозу. Медики провели два репрезентативних дослідження.

У першому спостерігалися 1620 дорослих з розсіяним склерозом і 2788 здорових людей зі Швеції, в іншій — 1159 дорослих з розсіяним склерозом і 1172 здорових людей з США. У першому дослідженні учасникам було запропоновано дати кількісну оцінку обсягів щодня випитої кави протягом життя з 15-19 до 40 років.

У іншому дослідженні учасників запитували про максимально спожиті порції кави. Тих, хто щодня випивав одну або кілька чашок напою, просили згадати, коли вони почали вживати каву на регулярній основі. У своїй роботі вчені провели оцінку впливу споживання кави на розвиток розсіяного склерозу.

Дані з Швеції показали, що ризик розвитку розсіяного склерозу у тих, хто щодня випивав шість чашок кави протягом останніх п’яти-десяти років, нижче на 28-30 відсотків, ніж у тих, хто не пив напою. Аналогічні результати показало дослідження, проведене в США.

Вчені відзначають, що вони не впевнені в прямому зв’язку між низьким ризиком розвитку розсіяного склерозу і вживанням кави. Між тим, як зазначають медики, дослідження, проведені на тваринах, вказують на користь вживання кави для профілактики нейродегенеративних захворювань (хвороб Альцгеймера і Паркінсона).

Розсіяний склероз пов’язаний з ураженням оболонок спинного і головного мозку, нервові тканини яких замінюються на сполучні. Захворювання загрожує людям у віці 15-40 років. В якості причин захворювання називаються вірусні, або бактеріальні фактори. У світі кількість хворих з розсіяним склерозом перевищує два мільйони осіб.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України