Каву визнали корисним напоєм при профілактиці розсіяного склерозу

Щоденне вживання близько 0,9 літра кави (приблизно шести стандартних чашок) знижує ризик розвитку розсіяного склерозу. З цієї причини медики в профілактичних цілях рекомендували вживання напою молодим і дорослим людям. Дослідження авторів опубліковано в Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry.

Свої рекомендації вчені пояснюють наступними причинами. Кофеїн, що міститься в напої, володіє нейропротекторними властивостями і може пригнічувати утворення хімічних сполук, які беруть участь у запальній реакції, пов’язаній з виникненням розсіяного склерозу. Медики провели два репрезентативних дослідження.

У першому спостерігалися 1620 дорослих з розсіяним склерозом і 2788 здорових людей зі Швеції, в іншій — 1159 дорослих з розсіяним склерозом і 1172 здорових людей з США. У першому дослідженні учасникам було запропоновано дати кількісну оцінку обсягів щодня випитої кави протягом життя з 15-19 до 40 років.

У іншому дослідженні учасників запитували про максимально спожиті порції кави. Тих, хто щодня випивав одну або кілька чашок напою, просили згадати, коли вони почали вживати каву на регулярній основі. У своїй роботі вчені провели оцінку впливу споживання кави на розвиток розсіяного склерозу.

Дані з Швеції показали, що ризик розвитку розсіяного склерозу у тих, хто щодня випивав шість чашок кави протягом останніх п’яти-десяти років, нижче на 28-30 відсотків, ніж у тих, хто не пив напою. Аналогічні результати показало дослідження, проведене в США.

Вчені відзначають, що вони не впевнені в прямому зв’язку між низьким ризиком розвитку розсіяного склерозу і вживанням кави. Між тим, як зазначають медики, дослідження, проведені на тваринах, вказують на користь вживання кави для профілактики нейродегенеративних захворювань (хвороб Альцгеймера і Паркінсона).

Розсіяний склероз пов’язаний з ураженням оболонок спинного і головного мозку, нервові тканини яких замінюються на сполучні. Захворювання загрожує людям у віці 15-40 років. В якості причин захворювання називаються вірусні, або бактеріальні фактори. У світі кількість хворих з розсіяним склерозом перевищує два мільйони осіб.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh