Близько 35-40 відсотків людей падали в непритомність хоч раз у своєму житті. У кожної десятої людини, яка відвідала відділення невідкладної допомоги при непритомності, були визначені симптоми, що загрожують життю. У зв’язку з цим, вчені знайшли спосіб передбачати непритомність, а також запобігати її подальшому прояву.
Дослідники з лікарні та університету Оттави створили інструмент скринінгу для того щоб допомогти лікарям швидкої допомоги передбачити ризик пацієнта після падіння в непритомність. Фахівцям вдалося не тільки передбачати непритомність, але і виключати її повторну появу, адже вона тягне за собою небезпечні фактори для життя людини. Вони включають нерегулярне серцебиття, серцеві приступи і навіть смерть.
Доктор Венкатеш заявивши, що непритомність є великою проблемою, адже не завжди фахівці швидкої допомоги можуть надати послуги вчасно. Також, далеко не кожен звертається за допомогою, що впливає на відсутність знань про свій стан.
“Ми сподіваємося, що цей інструмент скринінгу дозволить зробити процес вивчення непритомності більш послідовним і підвищить рівень знайдених серйозних захворювань, пов’язаних з непритомністю”, – сказав він.
Новий спосіб почнуть застосовувати вже найближчим часом. Він включає в себе виявлення можливої непритомності після високого навантаження на організм, довге перебування в жаркому приміщенні, або ж просто в стоячому положенні. Навіть почуття страху і болю може викликати непритомність, але і це передбачили фахівці Оттави. Результати дослідження були опубліковані в канадському медичному журналі.