Вчені знайшли спосіб виявлення бактерій у продуктах за допомогою смартфона

В даний час дослідження на наявність у продуктах шкідливих бактерій проводитися в лабораторних умовах. Це не завжди практично. Вчені розробили метод перевірки, заснований на виявленні бактерій шляхом створення укрупнених сполук з них. Тоді їх наявність можна розглянути на екрані смартфона.

За інформацією Science Daily, рабработка методу проводилася в лабораторії Тімоті Свогера (Timothy Swager) в Массачусетському технологічному інституті (Massachusetts Institute of Technology, MIT). Дослідники використовували властивості бактерій розпізнавати собі подібних за допомогою лектин-карбогидратного механізму прикріплення та оптичні властивості крапель Януса міняти видимість в залежності від розташування. Вченими були створені краплі Януса, до складу якіх входити моносахарид маноза, здатний з’єднання єднуватися з містяться в кишкових паличках лектином. Створені макросоединения можна виявити за QR-код, який може зчитуватися смартфоном.

Таким чином, аналіз наявності певних видів бактерій можна буде зробити набагато швидше. Для цього не потрібно, як раніше, чекати кілька днів покотиться з бактерій утворюється колонія.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh