Авторські статтіТехно

Вчені знайшли систему, в якій п’ять планет обертаються навколо зірки

Вчені розкрили таємницю зоряної системи Kepler-80. Виявилося, що п’ять планет системи обертаються навколо зірки в межах 0,1 астрономічної одиниці.

Коли космічний телескоп Kepler виявиву 2012 році мініатюрну зоряну систему Kepler-80, вчені-астрономи були вкрай здивовані тим, наскільки “переповнена” є ця система. П’ять планет оберталися навколо однієї зірки на відстані, що не перевищує відстань від Сонця до Меркурія.

Одним з головних питань, якими переймаються науковці, зіткнувшись з такою системою, яке ж явище забезпечує стабільність орбіт такої кількості планет, розташованих у малій області космічного простору. У всіх планет системи Kepler – 80 є орбітальний період (рік), рівний одній, трьом, чотирьом, семи і дев’яти земним добам. Звідси випливає висновок, що тіла обертаються з досить великою швидкістю. Ще дана система цікава тим, що чотири її зовнішні планети мають масу, яка в 4-6 разів перевищує масу Землі.

Вчені з технологічного інституту Флориди також знаходили по три об’єкти в резонансі, щось на зразок галіллевих супутників Юпітера. Варто зазначити, що такий множинний резонанс відразу у чотирьох планет фахівці виявили вперше. Додамо, що розрахунки експертів дозволили припустити, що ця «упакована система» спочатку сформувалася традиційним шляхом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України