Вчені знайшли систему, в якій п’ять планет обертаються навколо зірки

Вчені розкрили таємницю зоряної системи Kepler-80. Виявилося, що п’ять планет системи обертаються навколо зірки в межах 0,1 астрономічної одиниці.

Коли космічний телескоп Kepler виявиву 2012 році мініатюрну зоряну систему Kepler-80, вчені-астрономи були вкрай здивовані тим, наскільки “переповнена” є ця система. П’ять планет оберталися навколо однієї зірки на відстані, що не перевищує відстань від Сонця до Меркурія.

Одним з головних питань, якими переймаються науковці, зіткнувшись з такою системою, яке ж явище забезпечує стабільність орбіт такої кількості планет, розташованих у малій області космічного простору. У всіх планет системи Kepler – 80 є орбітальний період (рік), рівний одній, трьом, чотирьом, семи і дев’яти земним добам. Звідси випливає висновок, що тіла обертаються з досить великою швидкістю. Ще дана система цікава тим, що чотири її зовнішні планети мають масу, яка в 4-6 разів перевищує масу Землі.

Вчені з технологічного інституту Флориди також знаходили по три об’єкти в резонансі, щось на зразок галіллевих супутників Юпітера. Варто зазначити, що такий множинний резонанс відразу у чотирьох планет фахівці виявили вперше. Додамо, що розрахунки експертів дозволили припустити, що ця «упакована система» спочатку сформувалася традиційним шляхом.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh