Вчені знайшли картинку людини в ехолокаційних сигналах дельфінів

За ехолокаційними сигналами дельфінів вчені змогли  з’ясувати, як ці морські ссавці «бачать» людину, що знаходиться у воді. Сонарні сигнали, записані підводним мікрофоном, були перетворені в картинки. Про це повідомляє Daily Mail.

Дослідження було проведено в дельфінарії міста Пуерто-Авентурас (штат Кінтана-Роо, Мексика). Дайвер Джим МакДоноу (Jim McDonough) надів вантажний пояс і активно видихав повітря. Було прийнято рішення не використовувати акваланг, так як бульки від нього вплинули б на результат експерименту. Сигнали (записані на мікрофон це ехо від сигналів дельфіна, спрямованих у бік МакДоноу) були передані британському вченому Джону Стюарту Ріду (John Stuart Reid) — спеціалісту з акустичної фізики, творцеві апарату візуалізації звуку CymaScope.

Основний принцип роботи апарату — перетворення звукових вібрацій в коливання води. Спочатку вчені завантажили послідовність ультразвукових ехолокаційних сигналів дельфіна в CymaScope, поставивши камеру в режим відтворення відео. На поверхні води, вони побачили якусь дивну форму. Потім передивилися відео відмотуючи кадр за кадром назад, і через деякий час побачили невиразний силует людини. Комп’ютерна обробка зображення принесла нові деталі (зокрема, дослідники змогли розгледіти вантажний пояс МакДоноу).

Раніше (до 2012 року) з допомогою тієї ж методики біологи з’ясували, як тварини сприймають неживі  об’єкти.

Таким чином, ехолокація дозволяє дельфінам «побачити» не тільки тіні об’єктів, але і контури їх поверхні. «Ми думаємо, що дельфіни можуть користуватися звуко-візуальною мовою — мовою малюнків, якими вони діляться один з одним (кодуючи картинки эхолокационными сигналами — прим. «Стрічки.ру»)», — заявив автор дослідження Джек Кассевиц (Jack Kassewitz).

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh