Техно

Вчені знайшли картинку людини в ехолокаційних сигналах дельфінів

За ехолокаційними сигналами дельфінів вчені змогли  з’ясувати, як ці морські ссавці «бачать» людину, що знаходиться у воді. Сонарні сигнали, записані підводним мікрофоном, були перетворені в картинки. Про це повідомляє Daily Mail.

Дослідження було проведено в дельфінарії міста Пуерто-Авентурас (штат Кінтана-Роо, Мексика). Дайвер Джим МакДоноу (Jim McDonough) надів вантажний пояс і активно видихав повітря. Було прийнято рішення не використовувати акваланг, так як бульки від нього вплинули б на результат експерименту. Сигнали (записані на мікрофон це ехо від сигналів дельфіна, спрямованих у бік МакДоноу) були передані британському вченому Джону Стюарту Ріду (John Stuart Reid) — спеціалісту з акустичної фізики, творцеві апарату візуалізації звуку CymaScope.

Основний принцип роботи апарату — перетворення звукових вібрацій в коливання води. Спочатку вчені завантажили послідовність ультразвукових ехолокаційних сигналів дельфіна в CymaScope, поставивши камеру в режим відтворення відео. На поверхні води, вони побачили якусь дивну форму. Потім передивилися відео відмотуючи кадр за кадром назад, і через деякий час побачили невиразний силует людини. Комп’ютерна обробка зображення принесла нові деталі (зокрема, дослідники змогли розгледіти вантажний пояс МакДоноу).

Раніше (до 2012 року) з допомогою тієї ж методики біологи з’ясували, як тварини сприймають неживі  об’єкти.

Таким чином, ехолокація дозволяє дельфінам «побачити» не тільки тіні об’єктів, але і контури їх поверхні. «Ми думаємо, що дельфіни можуть користуватися звуко-візуальною мовою — мовою малюнків, якими вони діляться один з одним (кодуючи картинки эхолокационными сигналами — прим. «Стрічки.ру»)», — заявив автор дослідження Джек Кассевиц (Jack Kassewitz).

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.