Техно

Вчені пояснили перевагу чоловіків при орієнтації в просторі

Норвезькі дослідники пояснили здатність чоловіків орієнтуватися в просторі краще жінок рівнем тестостерону в крові. Про це розповідається в статті, опублікованій в науковому журналі Behavioral Brain Research.

В рамках досліджень вивчалася активність мозку жінок і чоловіків за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, поки ті вирішували завдання, пов’язані з орієнтацією в просторі. З’ясувалося, що за просторове мислення у представників двох статей відповідають різні частини мозку.

Виявилося, що при підвищенні рівня тестостерону (чоловічого статевого гормону) у крові жінки вирішують просторові завдання краще. Таким чином, саме рівень цього гормону в крові відповідає за орієнтацію в просторі та вирішення пов’язаних з нею завдань.

Вчені припускають, що відмінності в роботі мозку жінок і чоловіків з’явилися і закріпилися, коли люди ділилися на мисливців і збирачів.

«Жінкам легше знайті предмети всередині будинку, а чоловікам — сам будинок. Саме так і влаштований людський мозок», — упевнений один з авторів дослідження Карл Питцка (Carl Pintzka). Крім того, вчені впевнені, що відмінності в роботі мозку пояснюють і те, чому жінки частіше за чоловіків страждають від нейродегенеративних захворювань.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.