Вчені пояснили перевагу чоловіків при орієнтації в просторі

Норвезькі дослідники пояснили здатність чоловіків орієнтуватися в просторі краще жінок рівнем тестостерону в крові. Про це розповідається в статті, опублікованій в науковому журналі Behavioral Brain Research.

В рамках досліджень вивчалася активність мозку жінок і чоловіків за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, поки ті вирішували завдання, пов’язані з орієнтацією в просторі. З’ясувалося, що за просторове мислення у представників двох статей відповідають різні частини мозку.

Виявилося, що при підвищенні рівня тестостерону (чоловічого статевого гормону) у крові жінки вирішують просторові завдання краще. Таким чином, саме рівень цього гормону в крові відповідає за орієнтацію в просторі та вирішення пов’язаних з нею завдань.

Вчені припускають, що відмінності в роботі мозку жінок і чоловіків з’явилися і закріпилися, коли люди ділилися на мисливців і збирачів.

«Жінкам легше знайті предмети всередині будинку, а чоловікам — сам будинок. Саме так і влаштований людський мозок», — упевнений один з авторів дослідження Карл Питцка (Carl Pintzka). Крім того, вчені впевнені, що відмінності в роботі мозку пояснюють і те, чому жінки частіше за чоловіків страждають від нейродегенеративних захворювань.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh