Авторські статтіНовини

Вчені: Знайдена змія, яка з’їла ящірку приблизно 48 мільйонів років тому

Вчені знайшли змію, яка з’їла ящірку, що мала в середині всередині щось комахоподібне. Знахідка відноситься до другої геологічної епохи палеогенового періоду, виявлена в німецькому кар’єрі Мессель.

У цьому кар’єрі збереглася досить велика кількість скам’янілостей другої геологічної епохи, особливої її середньої частини (приблизно 48 мільйонів років тому). Саме в тому місці, за оцінками, могло бути озеро в кратері, куди на самий низ потрапляли отруйні вулканічні гази, що проривалися, у свою чергу, на поверхню, що і призводило до того, що на дні озера виявилися не тільки комахи, а й наземні хребетні істоти.

Саме так туди потрапила і змія довжиною 1 метр, що нагадує удава виду Palaeopython fischeri, яка з’їла двадцятисантиметрову ящірку, сходжу на ігуану, виду Geiseltaliellus maarius.

Зазвичай скам’янілі знахідки можуть розповісти тільки про дві ланки харчового ланцюжка – про тварину і той організм, що вона проковтнула. Відомі випадки знахідки риб або головоногих молюсків в шлунках іхтіозаврів або птахів в шлунках динозаврів-хижаків. Але випадок, коли вціліли всі три ланки, досить рідкісній, він означає, що в даному випадку ящірка померла, не встигнувши перетравити здобич.

Судячи з зовнішнього вигляду ящірки, вона перебувала в травному тракті змії не більше двох добі, бо не була переварена: якщо судити по сучасним зміям, то вони переварюють їжу за кілька днів. Схоже стародавня змія на сучасних і тим, як вона заковтнула їжу: саме головою, а не хвостом вперед.

Менше всього відомо про те комахоподібне, яке була найбільш, так би мовити, внутрішньою частиною «матрьошки». Видно тільки його дуже яскраву кутикулу, яка була у дуже багатьох видів комах того періоду в Месселі. Найбільш часто вона зустрічалася у златок – невеликих жучків, але все-таки будувати точні припущення з приводу комахи вчені поки не наважуються.

Цікаво те, що ця ящірка проковтнула саме комаху, хоча раніше вважали, що древні представники цього виду їдять тільки рослини. Оскільки по кістках визначено, що ящірка була молодою, можна зробити висновок, що з дитинства ці істоти їли тільки комах, а потім перейшли на траву, ставши в результаті всеїдними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України