Вчені змогли дізнатися вік виникнення усмішки

Японські вчені з Університету Кіото під час свого дослідження з новонародженими макаками змогли визначити вік виникнення посмішки. Фахівці вважають, що той факт, що маленькі мавпочки посміхаються у сні на зразок людських немовлят, говорить про те, що посмішка виникла ще в спільного для макак і людини предка, тобто близько 30 мільйонів років тому.

 

Дослідники записували на відео сон новонароджених макак, чий вік не перевищував 21 день. Вони помітили, що у тварин під час сну регулярно виникає спонтанна посмішка. Раніше даний феномен був помічений лише у людських немовлят і найближчих предків людей — шимпанзе.

Вчені помітили, що посмішки виникають самовільно під час фази швидкого сну. Цей факт говорити про те, що вони могли виникнути в ході еволюції у спільного предка макаки і людини, причому задовго до того, як їх лінії розійшлися. Сталося це близько 30 мільйонів років тому.

Відзначається, що така усмішка не є відображенням позитивних емоцій і виникає без будь-яких явних причин. Вчені досі не можуть зрозуміти, яка їх мета, основна версія свідчить про те, що спонтанні спроби посміхнутися допомагають розвинути скулові м’язи, які в більш зрілому віці використовуються для сміху і вже справжніх «соціальних» посмішок у людини.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh