Науковці з Інституту Орнітології встановили, що птахи в районі берлінського аеропорту Тегель, який є одним з найбільших у Європі, співають вранці значно раніше, ніж їх представники в інших місцях. Крім того, зяблики припиняли спів, якщо шум від повітряного транспорту перевищував значення у 78 дБ.
Шумове забруднення, викликане людьми, робить негативний вплив на здоров’я і благополуччя навколишнього середовища. Також, воно впливає на акустичну комунікацію, яка має колосальне значення для пернатих. Спів птахів, виступає як позначення територіального простору, а також залучення партнера. Стійкість до впливу шуму, може призвести до погіршення репродуктивності.
Фахівці ознайомилися з впливом авіаційного шуму на поведінку десяти видів співочих птахів. Аеропорт Тегель починає працювати з шостої ранку і до 23 години, здійснюючи злети і посадки кожні дві хвилини. Експерти провели дослідження в лісі, розташованому поблизу аеропорту Jungfernheide, а також, що знаходиться в чотирьох кілометрах Tegeler. Щоб уникнути світлового забруднення на спів птахів, вчені вимірювали рівень шуму всередині лісу, а також на околиці.
В результаті, ніякої різниці в шумових показниках між двома лісовими ділянками до першого зльоту не було. Пернаті біля аеропорту, а також далеко від нього, вели себе однаково. До речі, птахи, які починають співати раніше, можуть знайти більше шлюбних партнерів і мають більше шансів до успішного парування.
Звукові вимірювання, проведені для цього порівняння, дали зрозуміти, що шумові показники в денну годину поруч з аеропортом на 30 дБ більші. Зазначимо, що пернаті здатні передбачати шум повітряного руху, що починається о шостій ранку.
Щоб з’ясувати, чи впливає рівень шуму від злетів та посадок на птахів, команда експертів записала звуки зябликів в безпосередній близькості від злітно-посадкових смуг. Вони відзначили, спів тривав набагато менше або ж припинявся, якщо амплітуда шуму піднімалася вище 78 дБ. Це може означати, що птахи втрачають близько чверті доступного їм часу через діяльність людей.