Вчені з’ясували, що трапляється з птахами поблизу аеропортів

Науковці з Інституту Орнітології встановили, що птахи в районі берлінського аеропорту Тегель, який є одним з найбільших у Європі, співають вранці значно раніше, ніж їх представники в інших місцях. Крім того, зяблики припиняли спів, якщо шум від повітряного транспорту перевищував значення у 78 дБ.

Шумове забруднення, викликане людьми, робить негативний вплив на здоров’я і благополуччя навколишнього середовища. Також, воно впливає на акустичну комунікацію, яка має колосальне значення для пернатих. Спів птахів, виступає як позначення територіального простору, а також залучення партнера. Стійкість до впливу шуму, може призвести до погіршення репродуктивності.

Фахівці ознайомилися з впливом авіаційного шуму на поведінку десяти видів співочих птахів. Аеропорт Тегель починає працювати з шостої ранку і до 23 години, здійснюючи злети і посадки кожні дві хвилини. Експерти провели дослідження в лісі, розташованому поблизу аеропорту Jungfernheide, а також, що знаходиться в чотирьох кілометрах Tegeler. Щоб уникнути світлового забруднення на спів птахів, вчені вимірювали рівень шуму всередині лісу, а також на околиці.

В результаті, ніякої різниці в шумових показниках між двома лісовими ділянками до першого зльоту не було. Пернаті біля аеропорту, а також далеко від нього, вели себе однаково. До речі, птахи, які починають співати раніше, можуть знайти більше шлюбних партнерів і мають більше шансів до успішного парування.

Звукові вимірювання, проведені для цього порівняння, дали зрозуміти, що шумові показники в денну годину поруч з аеропортом на 30 дБ більші. Зазначимо, що пернаті здатні передбачати шум повітряного руху, що починається о шостій ранку.

Щоб з’ясувати, чи впливає рівень шуму від злетів та посадок на птахів, команда експертів записала звуки зябликів в безпосередній близькості від злітно-посадкових смуг. Вони відзначили, спів тривав набагато менше або ж припинявся, якщо амплітуда шуму піднімалася вище 78 дБ. Це може означати, що птахи втрачають близько чверті доступного їм часу через діяльність людей.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh