Індонезійські «хоббіти», останки яких ввели в глухій кут антропологів, насправді не є відокремленими нащадками сучасної людини. Про це повідомили австралійські вчені, які спробували встановити родовід давніх карликів з допомогою сучасних цифрових технологій.
Скелети людиноподібних істот зростом всього один метр були виявлені на одному з островів Індонезії в 2003-му році. За свої розміри низькорослі істоти негайно отримали найменування «хоббітів», хоча насправді ніякого стосунку до відомої книги смороду не мають. Звідки могли з’явитися гомініди, і чи не є вони здеградувавшими в умовах ізоляції кроманьйонцями, – задавалися питаннями антропологи.
Щоб розвіяти сумніви, вчені з університету Фліндерса в австралійській Аделаїді провели експеримент. Вони вирішили ідентифікувати родовід «хоббітів» по цілому ряду точок на черепі та інших частинах скелета гомінідів. Вибрані 133 ключових точок антропологи порівняли з аналогічними характерними даними за останками давно вивчених давніх прямоходячих.
Зіставлення інформації привело до висновку, що «хоббіти» не мають ніякого відношення до пращурів сучасної людини. У той ж час дослідження показало, що перед нами одне з відгалужень еволюції, так і не призвело до розвитку розумних істот. Тепер ученим належить дізнатися, де знаходиться їхня прабатьківщина і як «хоббіти» потрапили на острови.