Вчені дізналися про те, що колись жіночий оргазм сприяв процесу овуляції і синтезу статевих клітин під час сексуального контакту. Тим не менш, зараз дане явище фізіології, по суті, не має ніякого біологічного значення, про що сказано в статті видання JEZ-Molecular and Developmental Evolution.
Як заявив Гюнтер Вагнер (Gunther Wagner) з Єльського університету, дослідники довгий час концентрувалися на тому, що зараз відбувається в біології, і зовсім не намагалися відстежити еволюційний розвиток оргазму.
Ще з часів античності, люди намагалися зрозуміти, чому жінки відчувають насолоду під час зайняття сексом. Цікаво, що така особливість ніяк не впливає на репродуктивну функцію представниці прекрасної статі, тобто, вона не сприяє більш інтенсивному розмноженню і більшій кількості дітей. Мало того, найближчі родичі людини, моногамні гібони, не в змозі відчувати щось подібне під час статевого акту, що спростовує соціальне призначення жіночого оргазму.
Фахівці пояснюють, що під час отримання задоволення в кров жінки викидається цілий ряд гормонів – окситоцин, пролактин і деякі інші. У тілі самок різних видів ссавців ті ж процеси відбуваються в період овуляції. Таким чином, як вважають вчені, раніше овуляція відбувалася при появі відповідного самця, який отримував сигнал про готовність особини жіночої статі до спаровування.
Зараз у жінок овуляція проходить приховано і не залежить ні від часу року, ні від якогось іншого характерного фактора. В силу такої обставини оргазм втратив свою колишню роль, і став чимось на зразок атавізму.