Авторські статтіТехно

Вчені: Споживання м’яса сприяє глобальному ожирінню

М’ясо у сучасному харчуванні веде до надлишку енергії і вносить свій внесок у поширення глобального ожиріння. Про це говорять дослідники з Університету Аделаїди.

 

Вчені вивчили взаємозв’язок між споживанням м’яса і ожирінням в 170 країнах. Висновки, зроблені в результаті наукової роботи можуть бути спірними, так як вони називають м’ясо таким же винуватцем розповсюдження по всьму світу ожиріння, яким є цукор. Таку думку висловив професор Мацей Хеннеберг, керівник Відділу біологічної антропології та порівняльних анатомічних досліджень.

Спираючись на дані дослідження в 170 країнах, фахівці стверджують, що в 50% випадків ожиріння пояснюється наявністю цукру в продуктах, решта 50% визначаються наявністю м’яса. Після коригування відмінностей у стані здоров’я націй, беручи до уваги витрати калорій, рівні урбанізації і фізичної активності, вчені отримують такі цифри: 13% – окремий внесок цукру, і 13% – внесок м’яса в розвиток ожиріння.

Необхідний запас енергії людина, в основному отримує з жирів і вуглеводів, білки ж засвоюються організмом довше. Внаслідок цього процесу з’являється надлишок енергії, який потім перетворюється в жир. В сучасному світі є сенс розробки спеціальних дієтичних рекомендацій, які передбачають вживання менших обсягів м’яса та цукру. Такий підхід може допомогти загальмувати прогресуючу проблему ожиріння.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.