Вчені: Споживання м’яса сприяє глобальному ожирінню

М’ясо у сучасному харчуванні веде до надлишку енергії і вносить свій внесок у поширення глобального ожиріння. Про це говорять дослідники з Університету Аделаїди.

 

Вчені вивчили взаємозв’язок між споживанням м’яса і ожирінням в 170 країнах. Висновки, зроблені в результаті наукової роботи можуть бути спірними, так як вони називають м’ясо таким же винуватцем розповсюдження по всьму світу ожиріння, яким є цукор. Таку думку висловив професор Мацей Хеннеберг, керівник Відділу біологічної антропології та порівняльних анатомічних досліджень.

Спираючись на дані дослідження в 170 країнах, фахівці стверджують, що в 50% випадків ожиріння пояснюється наявністю цукру в продуктах, решта 50% визначаються наявністю м’яса. Після коригування відмінностей у стані здоров’я націй, беручи до уваги витрати калорій, рівні урбанізації і фізичної активності, вчені отримують такі цифри: 13% – окремий внесок цукру, і 13% – внесок м’яса в розвиток ожиріння.

Необхідний запас енергії людина, в основному отримує з жирів і вуглеводів, білки ж засвоюються організмом довше. Внаслідок цього процесу з’являється надлишок енергії, який потім перетворюється в жир. В сучасному світі є сенс розробки спеціальних дієтичних рекомендацій, які передбачають вживання менших обсягів м’яса та цукру. Такий підхід може допомогти загальмувати прогресуючу проблему ожиріння.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh