Вчені: Землетруси викликають Сонце і Місяць

Японські дослідники прийшли до висновку, що ймовірність землетрусів підвищується в ті періоди, коли гравітаційний вплив Місяця і Сонця на нашу планету стає найбільшим, тобто, під час повного місяця. Наукові співробітники Токійського університету вивчили вплив космічних тіл на тектонічну активність Землі.

Як повідомляють фахівці, Місяць і Сонце спричиняють напругу кори Землі, внаслідок чого невеликі за розмірами тріщини на ній одразу ж стають величезними. Іншими словами, небесні тіла не тільки стають причиною стихійних лих, але й посилюють їх.

Дослідники оперують даними, що стосуються події в 2004 році – землетрусу в Індійському океані. Ця масштабна природна катастрофа привела до загибелі 300 тисяч чоловік, і була спровокована саме дією гравітаційних сил Місяця.

Найбільш небезпечним фактором загрози є збіг вектора гравітаційних сил земного супутника з напрямком руху тектонічних плит, заявляє професор Сатоші Іде. Вчені планують продовжити дослідження по даній темі, і знайти незаперечні докази на користь свого припущення.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh