Авторські статтіНовини

Вчені: Землетруси викликають Сонце і Місяць

Японські дослідники прийшли до висновку, що ймовірність землетрусів підвищується в ті періоди, коли гравітаційний вплив Місяця і Сонця на нашу планету стає найбільшим, тобто, під час повного місяця. Наукові співробітники Токійського університету вивчили вплив космічних тіл на тектонічну активність Землі.

Як повідомляють фахівці, Місяць і Сонце спричиняють напругу кори Землі, внаслідок чого невеликі за розмірами тріщини на ній одразу ж стають величезними. Іншими словами, небесні тіла не тільки стають причиною стихійних лих, але й посилюють їх.

Дослідники оперують даними, що стосуються події в 2004 році – землетрусу в Індійському океані. Ця масштабна природна катастрофа привела до загибелі 300 тисяч чоловік, і була спровокована саме дією гравітаційних сил Місяця.

Найбільш небезпечним фактором загрози є збіг вектора гравітаційних сил земного супутника з напрямком руху тектонічних плит, заявляє професор Сатоші Іде. Вчені планують продовжити дослідження по даній темі, і знайти незаперечні докази на користь свого припущення.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.