Авторські статтіТехно

Вчені запропонували ефективні способи знищення космічного сміття

Загроза зіткнення російського супутника «Канопус-В» з техногенними уламками змусила фахівців прискорити процес створення проекту для розчищення навколоземного простору.

Процес освоєння космосу супроводжується накопиченням все більшої кількості високошвидкісних об’єктів. Більшість крутиться біля геостаціонарної орбіти, погрожуючи пошкодити будь-який космічний апарат. На даний момент на низьких навколоземних орбітах літає близько 8 000 тонн багатомільйонних предметів, з яких контролювати вдається лише близько 5% (18000 об’єктів). Адже мінімальні сантиметрові об’єкти, які неможливо відстежити, є потенційними вбивцями космічних апаратів. Близько 93% космічного сміття формує діяльність США, Росії та Китаю.

Ніколас Джонсон, співробітник NASA, виступив з ідеєю запускати в простір величезний 1,8-кілометровий в діаметрі повітряну куля NERF, що містить аерогель, пориста оболонка якої зможе пропускати дрібні предмети, зупиняти їх, в результаті чого ті почнуть згорять в атмосфері.

Інженер з Франції Джонатан Миссель створив апарат Sling-Sat з маніпулятором TAMU Space Sweeper, який, розкручуючись, виштовхує сміття в напрямку атмосфери, а сам віддаляється від небезпеки.

Японія запропонувала електродинамічний невід, куди будуть потрапляти “супутники-пенсіонери”, а за допомогою магнітного поля та електричного струму Землі невід направити уламки у вірному напрямку.

Росією запропонована установка фемтосекундного лазера на орбіті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України