Вчені заявили, що брови відігравали важливу роль у спілкуванні давніх людей

Вчені з Йоркського університету провели ряд досліджень і виявили, що зменшення надбрівних дуг у стародавніх народів допомогло налагодити спілкування між собою. Вони кажуть, що за допомогою брів можна висловлювати більший спектр емоцій. А значить, вони відіграють важливу роль у спілкуванні.

Особливістю, яка відрізняє сучасних людей від древніх, є зменшення надбрівних дуг. Вчені поділилися кількома теоріями наявності таких масивних брів у стародавніх народів.

Першою теорією виступає ті, що великі брови допомагали людям відкушувати і пережовувати грубу їжу. Друга теорія стверджує, що надбрівні дуги згладжували місця з’єднання єднань кісток черепа.

Надбрівні дуги почали згладжуватися і зменшуватися, коли стародавні люди почали одомашнюватися. Їх поведінка і фізіологія змінювалися, вони ставали менш агресивні, більш терплячі.

Головний археолог університету Пол Хіггінс перевірив висунуті теорії. Прикладом став череп гейдельберзької людини, який знайшли в Замбії. Дослідники вдалися до допомоги тривимірної реконструкції. Після всієї перевірки вчені прийшли до висновку, що теорії не дійсна.

Тому дослідники схиляються до версії, що великі надбрівні дуги були ознакою статевого диморфізму. Стародавні люди стали більш соціальними і не такими агресивними, в результаті чого брови стали менше.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh