Авторські статтіТехно

Українські вчені cтворили батарейку з 12-річним терміном роботи

Вчені з України створили батарею, яка здатна працювати протягом 12 років. Нова технологія стала фіналістом міжнародного конкурсу “Сікорський челендж”, який відбувся у Києві.

Розробка проводилася під керівництвом кандидата технічних наук Владислава Кисельова. Він розповів, що американська компанія City Labs робить подібні батарейки, але їхня технологія дозволяє акумулятору бути в тисячу разів сильнішим.

Зараз вчений шукає приватного інвестора, саме тому він вирішив представити нову технологію на конкурсі. Він також заявив, що її можна використовувати в якості електричних акумуляторів для мобільних пристроїв і автомобілів. Якщо проект буде успішним, це може означати повну незалежність мобільних телефонів від електричних розеток.

Для створення батарейки використовували властивості тритію (ізотоп водню), щоб випромінювати електрони. Варто відзначити, що деякі радіоактивні елементи не небезпечні для людини, в їх числі і тритій. Замість сонячних батарей вчені використовували паливний елемент (електрохімічний пристрій), що зробило батарейку в 1,000 разів продуктивнішою, ніж американський аналог.

Нова батарея не акумулює енергію – вона її виробляє. Термін служби батарейки не просто так 12 років – це період напіврозпаду тритію. Експерти провели розрахунки і заявили, що на основі цих ідей у майбутньому можна буде створити абсолютно екологічно чисту електростанцію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України