Авторські статтіНовини

Вчені визначили найбільшого динозавра Середньої Азії

Вчені з РФ і США визначили найбільших динозаврів Середньої Азії. Авторами наукової роботи виступили палеонтологи, що представляють Зоологічний інститут РАН і американський Смітсонівський інститут.

Представники науки з дослідницьких центрів заявили, що самим великим динозавром, що жив на території, на якій зараз розміщується сучасна Середня Азія, був титанозавр – це гігантський травоїдний плазун, вага якого могла досягати 100 тонн. При цьому вчені заявили, що їм належить вивчити стародавніх ящерів інших видів, таких, як анкилозаври, орнітоподи і так далі.

Автори наукової роботи пояснили, що протягом останніх декількох років археологи виявили чимало скам’янілих останків великих динозаврів в Середній Азії, однак ці знахідки потребують систематизації та вивчення в загальній сукупності. Із-за цього палеонтологи багато сперечалися, намагаючись визначити найбільшого динозавра з родини зауроподів (титанозаври й інші травоїдні довгошиї плазуни), що мешкали на території регіону.

Крім цього, вчені не могли давати повноцінну оцінку розмірам динозаврів із-за того, що їх останки сильно фрагментовані. Тим не менше, палеонтологи вивчили зуби, які ймовірно належали титанозавру, порівняли їх з іншими матеріалами, отриманими при розкопках в регіоні, і прийшли до висновку, що цей гігантський плазун був самим великим динозавром, що існував в Середній Азії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України