Вчені визначили найбільшого динозавра Середньої Азії

Вчені з РФ і США визначили найбільших динозаврів Середньої Азії. Авторами наукової роботи виступили палеонтологи, що представляють Зоологічний інститут РАН і американський Смітсонівський інститут.

Представники науки з дослідницьких центрів заявили, що самим великим динозавром, що жив на території, на якій зараз розміщується сучасна Середня Азія, був титанозавр – це гігантський травоїдний плазун, вага якого могла досягати 100 тонн. При цьому вчені заявили, що їм належить вивчити стародавніх ящерів інших видів, таких, як анкилозаври, орнітоподи і так далі.

Автори наукової роботи пояснили, що протягом останніх декількох років археологи виявили чимало скам’янілих останків великих динозаврів в Середній Азії, однак ці знахідки потребують систематизації та вивчення в загальній сукупності. Із-за цього палеонтологи багато сперечалися, намагаючись визначити найбільшого динозавра з родини зауроподів (титанозаври й інші травоїдні довгошиї плазуни), що мешкали на території регіону.

Крім цього, вчені не могли давати повноцінну оцінку розмірам динозаврів із-за того, що їх останки сильно фрагментовані. Тим не менше, палеонтологи вивчили зуби, які ймовірно належали титанозавру, порівняли їх з іншими матеріалами, отриманими при розкопках в регіоні, і прийшли до висновку, що цей гігантський плазун був самим великим динозавром, що існував в Середній Азії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh