Вчені з Університету провінції Січуань в Ченду повідомили про те, що їм вдалося вперше в історії застосувати генну терапію на людині. Про це пишуть західні новинні агентства.
За словами фахівців, вони використовували новий геномний редактор CRISPR/Cas9. У ході попередніх тестувань вдалося визначити, що він здатний не тільки розділяти гени на окремі частини коду, тим самим дозволяючи на них впливати, але і перетворювати їх у більш складні структури. Також вчені змогли домогтися успіху, перепрограмувавши імунні клітини хворого на рак легенів. За словами фахівців, у майбутньому дана технологія допоможе боротися зі смертельними недугами на ранніх стадіях.
За регуляцію імунних клітин також відповідає PD-1, який є поки що мало вивченими геном. Незважаючи на це, фахівці навчилися застосовувати терапію і на ньому. За словами медиків, вже зараз є позитивні результати у випробуваннях даного методу. Якщо останній експеримент пройде вдало, то до дослідження підключаться дев’ять добровольців, які пройдуть від двох до чотирьох таких процедур.
За словами авторів дослідження, генна терапія вже зараз допоможе вилікувати серповидноклітинну анемію. Результати дослідів планується оприлюднити в повному обсязі до початку 2018 року.