Авторські статті

Вчені довели руйнування мозку в результаті короткострокового стресу

Навіть короткий вплив призводить до загибелі нейронів в префронтальній корі головного мозку.

Короткостроковий стрес призводить до загибелі нейронів в корі головного мозку Naked Science Вчені заявили про те, що не тільки тривалий, а й короткостроковий стрес може завдати мозку людини серйозні пошкодження. Дослідники довели, що навіть короткого впливу досить для того, щоб викликати загибель нейронів в корі головного мозку. Висновки вчених були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

У ході дослідження вчені піддали лабораторних щурів 40-хвилиному стресовому впливу, в рамках якого використовували нешкідливі, але чутливі удари струмом. Вже 24 години потому в префронтальній корі, ключовій області, пов’язаній з виконанням вищих функцій мозку, були виявлені пошкоджені і загиблі нейрони. Дослідники відзначають, що ознаки пошкоджень можна було спостерігати і через два тижні після разового стресу. І обумовлені вони були масованим викидом кортикостерону.

У щурів цей гормон є аналогом кортизолу у людини, який є потужним активатором роботи нейронів, беручи участь у підтриманні стану неспання і формуванні стресових реакцій. Підвищений рівень кортикостерону у тварин після стресу зберігався ще декілька годин. Нервові клітини отримували сильний і довгий збудливий сигнал рецепторами, розташованими на дендритах. Це, як показали вчені, вело до їхньої атрофії, а потім і до загибелі цілих нейронів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seven + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.