Вчені довели руйнування мозку в результаті короткострокового стресу

Навіть короткий вплив призводить до загибелі нейронів в префронтальній корі головного мозку.

Короткостроковий стрес призводить до загибелі нейронів в корі головного мозку Naked Science Вчені заявили про те, що не тільки тривалий, а й короткостроковий стрес може завдати мозку людини серйозні пошкодження. Дослідники довели, що навіть короткого впливу досить для того, щоб викликати загибель нейронів в корі головного мозку. Висновки вчених були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

У ході дослідження вчені піддали лабораторних щурів 40-хвилиному стресовому впливу, в рамках якого використовували нешкідливі, але чутливі удари струмом. Вже 24 години потому в префронтальній корі, ключовій області, пов’язаній з виконанням вищих функцій мозку, були виявлені пошкоджені і загиблі нейрони. Дослідники відзначають, що ознаки пошкоджень можна було спостерігати і через два тижні після разового стресу. І обумовлені вони були масованим викидом кортикостерону.

У щурів цей гормон є аналогом кортизолу у людини, який є потужним активатором роботи нейронів, беручи участь у підтриманні стану неспання і формуванні стресових реакцій. Підвищений рівень кортикостерону у тварин після стресу зберігався ще декілька годин. Нервові клітини отримували сильний і довгий збудливий сигнал рецепторами, розташованими на дендритах. Це, як показали вчені, вело до їхньої атрофії, а потім і до загибелі цілих нейронів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh