Вчені з Університету Манчестера (велика Британія) за допомогою програми на смартфоні встановили, що біль і хронічні недуги пов’язані з погодними умовами. Результати свого експерименту під назвою «Хмарно, можливий біль» вони оголосили в рамках фестивалю науки в Суонсі.
У випробуванні брали участь близько 10 тисяч добровольців з різних регіонів Сполученого королівства. Вони за допомогою спеціального додатка на гаджеті фіксували своє погане самопочуття. Ці дані та інформація метеорологів про погоду в місцевості, де проживають випробовувані, відправлялися вченим. Експеримент проводився приблизно дев’яти місяців.
Фахівці проаналізували всі випадки і прийшли до висновку: залежність стану здоров’я від погоди насправді існує. Люди, які страждають від мігрені, болю в суглобах і інших хронічних проблем, не вигадують свої симптоми.
Більше всього на самопочуття людей впливає дощ. У червні, коли випадає багато опадів, люди скаржилися на болі найчастіше. Дослідники в майбутньому збираються знайти спосіб убезпечити людей з хронічними хворобами від впливу на них погодніх умов.