Авторські статтіТехно

Вчені встановили зв’язок між особами людей і їх іменами

Ізраїльські вчені провели вельми незвичайний експеримент, в ході якого з’ясували, що ім’я людини взаємопов’язане з рисами їїобличчя. Самі дослідники заявляють, що цей факт пояснюється існуванням так званих культурних стереотипів, пов’язаних з тим чи іншім ім’я.

До таких висновків вчені прийшли в ході експерименту, проведеного серед кількох груп людей в Ізраїлю та Франції. Учасникам дослідження було запропоновано кілька фотографій, під якими було написано кілька варіантів імен. Добровольці повинні були спробувати вибрати правильне ім’я зображеної на фотокартці людини із запропонованих варіантів.

За підсумками дослідження вдалося встановити, що в 40% випадків і французи, і ізраїльтяни давали правильну відповідь. Примітно, що більш високий рівень правильних відповідей зберігався тоді, коли добровольці дивилися на фотографії своїх співвітчизників, колі ж дослідники змінили набори фотографій, відсоток правильності відповідей різко впав. Психологи стверджують, що саме в цій ситуації з людьми зіграли ті самі культурні стереотипи, поширені в їх країні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України