На відміну від дорослих, діти не схильні слуховим ілюзіям. Це встановили вчені міста Ноттінгем в Англії.
Для цього був проведений експеримент: учасників розділили на групи 3-6 років, 7-9, 10-12 і близько 20 осіб були у віці від 20 до 35 років. Всі випробовувані грали в популярну гру Spot the Sound. На екрані людина вимовляв один склад, а звукова доріжка відтворювала інший (звуки «ga», «ba», «da»).
В ході експерименту вчені встановили, що діти до 10 років абсолютно повністю довіряють своєму слуху. Цей факт був встановлений в 1976 році вченим з прізвища МакГурк. Він заявивши, що до 10 років дитина починає зіставляти звук і картинку, яку він бачить. З віком вплив візуальних образів стає все сильніше. Чим старшою стає людина, тим більше стає залежність сприйняття звуку від побаченого. Це і відбулося в ході експерименту. Група дорослих людей, могла чути один звук, а вимовлявся інший і відтворювався третій.
Таким чином, вчені ще раз переконалися, що у дорослих, а особливо у літніх людей вірогідність звукових ілюзій різко зростає. Звідси випливає висновок, що не варто занадто різко реагувати на ваших літніх близьких, які не зовсім чітко сприймають ті, що ви їм говорите. І, з іншого боку, розвивати фантазію у дітей потрібно з самого раннього віку. Це допоможе їм у майбутньому не СЛУХАТИ, а ЧУТИ.