Вчені встановили, що часті походи в сауну знизять ризик інсульту

Результати міжнародного дослідження, проведеного Університетом Східної Фінляндії показали, що люди, які часто відвідують сауну, менше схильні до інсульту.

В ході експерименту, тривалістю 15 років, вчені провели спостереження за 1628 чоловіками і жінками. Їх поділили на три групи за частотою відвідування сауни. За результатами дослідження, дані піддослідних, які ходять в сауну від чотирьох до семи разів на тиждень показали, що ризик отримання інсульту при такій частоті знижений на 61%.

Група людей, яка ходила в сауну два-три рази в тиждень, схильна інсульту менш, ніж на 14%, а у тих, хто відвідував її лише раз на тиждень була знижена ймовірність отримання інсульту тільки на 10%.

Ці показники не залежали від статі людини, його маси тіла, віку, наявності діабету, вживання алкоголю, фізичної активності. Вчені вважають, що походи в сауну допоможуть знизити кров’яний тиск, привести в тонус імунітет, поліпшити роботу серця і органів кровообігу.

Крім цього було встановлено, що парілка знижує тиску і робить судини еластичнішими. Ризик розвитку різних хвороб легенів у любителів сауни менше, ніж у тих, хто її не відвідує взагалі. Також за даними досліджень стало відомо, що часті походи в парілку можуть навіть захистити від недоумства.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh