Авторські статтіЗдоров'я

Вчені встановили, що часті походи в сауну знизять ризик інсульту

Результати міжнародного дослідження, проведеного Університетом Східної Фінляндії показали, що люди, які часто відвідують сауну, менше схильні до інсульту.

В ході експерименту, тривалістю 15 років, вчені провели спостереження за 1628 чоловіками і жінками. Їх поділили на три групи за частотою відвідування сауни. За результатами дослідження, дані піддослідних, які ходять в сауну від чотирьох до семи разів на тиждень показали, що ризик отримання інсульту при такій частоті знижений на 61%.

Група людей, яка ходила в сауну два-три рази в тиждень, схильна інсульту менш, ніж на 14%, а у тих, хто відвідував її лише раз на тиждень була знижена ймовірність отримання інсульту тільки на 10%.

Ці показники не залежали від статі людини, його маси тіла, віку, наявності діабету, вживання алкоголю, фізичної активності. Вчені вважають, що походи в сауну допоможуть знизити кров’яний тиск, привести в тонус імунітет, поліпшити роботу серця і органів кровообігу.

Крім цього було встановлено, що парілка знижує тиску і робить судини еластичнішими. Ризик розвитку різних хвороб легенів у любителів сауни менше, ніж у тих, хто її не відвідує взагалі. Також за даними досліджень стало відомо, що часті походи в парілку можуть навіть захистити від недоумства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.