Вчені з Данії та Ізраїлю провели аналіз даних із супутників про формування хмар, протягом великого часу. Таким чином, вони встановили, що воно має відношення до інтенсивності космічних променів і обмежуючої її активності Сонця.
Для отримання цих результату був зібраний набір даних від мережі 130 метеостанцій Землі і двох груп супутників. Всі матеріали збиралися з 1987 по 2007 рік. Як виявилося, у періоди дії короткочасної і різко зниженої інтенсивності галактичних космічних променів, хмарний покрив планети скорочувався до двох відсотків.
Дуже давно знавці космосу стверджували про те, що сонячна активність блокує галактичні космічні промені, отже, вона здатна зменшувати кількість хмар і змінювати клімат планети. А їх опоненти, вважали, що вплив променів, схожих до космічних, мають тільки лабораторний ефект, і в реальності не може викликати утворення хмар.
Проведення аналізів над новою роботою показало, що це не так. Тривалість короткочасного зниження активності галактичних космічних променів відбувається не більше тижня. І якщо за цей короткий період обсяг хмар падає на два відсотки, то сонячна активність формує хмарність Землі, і це мало впливає на погодні умови.