Японські дослідники спробували знайти метод для передбачення землетрусів

Японські дослідники помітили глибоководне тремтіння і формування мікросейсмічних хвиль, пов’язаних із землетрусами. Про це вони розповіли на сторінках видання Science.

Вчені виділили хвилі, пов’язані з сейсмічною активністю земної кори. Одні з них первинні (Р-хвилі), а інші – вторинні (S-хвилі). Перший тип коливань швидко поширюється під землею, в повітрі і у водах світового океану. Вторинні хвилі, відомі як зсувні, навпаки, проникають виключно через тверді породи і швидко гаснуть. Проте цей тип коливань люди відчувають, перебуваючи в епіцентрі землетрусів.

Японці вирішили «вловити» вторинні хвилі на великій відстані. Для цього вони використовували близько двох сотень сейсмічних станцій на своїй території після «погодної бомби» (урагану поза тропічною зоною). В її результаті первинні коливання породжують сильне хвилювання на морських просторах, а вторинні – на дні. При комбінації різних станцій вченим все ж таки вдалося зафіксувати зсувні хвилі, ледве відчутні звичайними приладами. Ці хвилі пройшли від Гренландії в Атлантичному океані, до берегів Японії.

Таким чином, вчені знайшли можливість вивчати різні ділянки літосферних плит на різній відстані і передбачати виникнення підземних поштовхів, а завдяки “погоднім бомбам” встановити сейсмічну активність в Північній Атлантиці.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh