Міжнародна група вчених і палеонтологів зробила цікаве відкриття, що стосується птахів епохи динозаврів. Виявилося, що у пернатих того часу було веселкове оперення.
У Китаї знайшли рештки птиці, яка жила близько 120 мільйонів років тому. При вивченні кісток вдалося встановити, що забарвлення даного представника тваринного світу було не зовсім звичайним. Вся справа в меланосомах, які і відповідають за вироблення мелатоніну. Від вмісту останнього залежить не тільки забарвлення, але і колір шкіри і очей, як у людей, так і у тварин. Виявилося, що дані клітини довше звичайних і злегка «налягають» одна на одну, що характерно для птахів з чорним забарвленням. Вік крилатого вдалося встановити завдяки особливостям будови скелета і зубів, так як у той час у птахів ще були присутні гострі різці уздовж всього дзьоба.
Дане забарвлення використовувався в основному для залучення потенційних партнерів і розмноження, але воно також володіє і захисною функцією. Кольори що переливаються навіть в русі досить складно помітити в джунглях або листі, тим самим пернаті 120 мільйонів років тому могли легко ховатися від більш грізних хижаків на деревах або у високій траві.