Авторські статтіНовини

Ті, що вживають наркотики призводять до розвитку гепатиту С

Експерти в області охорони здоров’я закликають до зняття обмежень, введених для людей, що вживають наркотики, нових методів лікування гепатиту С. До тих пір, поки існують які-небудь заборони повністю викорінити хворобу неможливо, вважають вчені.

Якщо не лікувати Гепатит С, то він може спровокувати цироз і рак печінки, від яких страждає близько 103 мільйонів людей по всьому світу, а щорічно від цих захворювань помирає 700 тисяч осіб. У таких країнах, як США і Австралія, гепатит С вбиває більше людей, ніж ВІЛ. Нові високоефективні лікувальні процедури викликали надію в світі на повне подолання захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) поставила перед собою амбітні цілі – до 2030 року ліквідувати гепатит С на 90%.

У більшості країн з високим рівнем доходу, переважна більшість (80%) нових випадків інфікування припадає на людей, що вживають ін’єкційні наркотики, але ця група зіткнулася з широко поширеною проблемою – вони найчастіше виключені з претендентів на отримання нових методів лікування.
Причини, що пояснюють таку заборону прості, – висока вартість ліків, страхи реінфекції і побоювань з приводу ефективності. Тим не менш, міжнародне дослідження розвінчує ці міфи. В даний час встановлено, що вживання наркотиків до і під час гепатиту С не робить ніякого впливу на ефективність терапії. Результати також показали відмінну схильність до лікування.

Дослідження доводять, якщо проводити терапію у людей зі шкідливими звичками в Шотландії та Канади, то за 15 років можна в 3-5 разів скоротити поширеність гепатиту С.
«Такі країни, як Австралія і Франція взяли на себе ініціативу дозволили всім людям без винятку отримувати необхідне лікування. Тепер прийшов час іншим країнам, таким як США і Норвегія, наслідувати їхній приклад, і дозволити всім пацієнтам з хронічним гепатитом С лікуватися новими препаратами, – сказав професор Олав Далгард.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України