Ті, що вживають наркотики призводять до розвитку гепатиту С

Експерти в області охорони здоров’я закликають до зняття обмежень, введених для людей, що вживають наркотики, нових методів лікування гепатиту С. До тих пір, поки існують які-небудь заборони повністю викорінити хворобу неможливо, вважають вчені.

Якщо не лікувати Гепатит С, то він може спровокувати цироз і рак печінки, від яких страждає близько 103 мільйонів людей по всьому світу, а щорічно від цих захворювань помирає 700 тисяч осіб. У таких країнах, як США і Австралія, гепатит С вбиває більше людей, ніж ВІЛ. Нові високоефективні лікувальні процедури викликали надію в світі на повне подолання захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) поставила перед собою амбітні цілі – до 2030 року ліквідувати гепатит С на 90%.

У більшості країн з високим рівнем доходу, переважна більшість (80%) нових випадків інфікування припадає на людей, що вживають ін’єкційні наркотики, але ця група зіткнулася з широко поширеною проблемою – вони найчастіше виключені з претендентів на отримання нових методів лікування.
Причини, що пояснюють таку заборону прості, – висока вартість ліків, страхи реінфекції і побоювань з приводу ефективності. Тим не менш, міжнародне дослідження розвінчує ці міфи. В даний час встановлено, що вживання наркотиків до і під час гепатиту С не робить ніякого впливу на ефективність терапії. Результати також показали відмінну схильність до лікування.

Дослідження доводять, якщо проводити терапію у людей зі шкідливими звичками в Шотландії та Канади, то за 15 років можна в 3-5 разів скоротити поширеність гепатиту С.
«Такі країни, як Австралія і Франція взяли на себе ініціативу дозволили всім людям без винятку отримувати необхідне лікування. Тепер прийшов час іншим країнам, таким як США і Норвегія, наслідувати їхній приклад, і дозволити всім пацієнтам з хронічним гепатитом С лікуватися новими препаратами, – сказав професор Олав Далгард.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh