Вчені виявили, що з віком у людини виникають більш сильні негативні ефекти від вживання алкоголю. Якщо для молодих людей п’янка може закінчиться лише невеликим зневодненням і, як наслідок, підвищеною спрагою, то більш зрілі любителі спиртного можуть страждати від наслідків кілька днів, і фахівці знайшли цьому пояснення.
У молодих людей головний біль після вживання алкоголю виникає лише у разі пиття низькоякісних напоїв. Але з віком цей симптом посилюється, до того ж може з’явиться сильна нудота зранку. Для людей старше 30 років похмілля і зовсім може тривати кілька днів, особливо після великої кількості випитого.
Вчені виявили відразу кілька факторів, що викликають таке явище. По-перше, з віком знижується ефективність роботи печінки, із-за чого спиртне буде довше перероблятися. По-друге, зі зміною складу тіла в організмі з’являється більша кількість жирів, які посилюють негативні ефекти. По-третє, імунна система стає слабшою, а ліки, що приймаються можуть вступити в реакцію з алкоголем.
Фахівці помітили, що найбільш важко переносять похмілля люди у віці 29 років. Більш старші любителі алкоголю зазвичай починають відмовлятися від згубної звички і пити менше, а більш молодим ще може допомогти гарне здоров’я.