Авторські статтіТехно

Вчені створили розумний матеріал, що за певних умов змінює форму

Вчені з Вашингтонського університету показали нове унікальне відкриття розумного матеріалу, який здатний змінювати форму від ступеня нагрівання і випромінювання світла, він також може самостійно складатися і розкладатися. Дані досліджень були опубліковані у виданні ACS Applied Materials & Interfaces.

Фахівці відзначили, що це вперше вийшло створити матеріал в якому поєднувалися б кілька таких здібностей як, запам’ятовування форми предмета, рух, який активізується за допомогою світлових випромінювань, самовідновлення. Експерти використовували властивості матеріалу з довголанцюговими молекулами і додали групу атомів, які реагують на поляризованесвітло. Крім того, додали хімічні зв’язувальні речовини, щоб підвищити працездатність матеріалу.

У результаті експерименту вчені винайшли матеріал, який реагує на світло, запам’ятовує форму, рухомий і самовідновлюючий після ушкоджень. Так, наприклад, подряпина усувається за допомогою ультрафіолетового світла. Рух матеріалу можна перепрограмувати так, як потрібно, це не складе особливих труднощів.

Розумний матеріал – це, по суті, хімічний та агрегатний стан матеріалу, який об’єднує одну, або кілька фізичних характеристик, які здатні змінюватися під впливом зовнішніх чинників. Експерти відзначили, що даний матеріал можна буде застосувати, наприклад, у системі доставки фармацевтичних засобів, або ще де-небудь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.