Вчені створили розумний матеріал, що за певних умов змінює форму

Вчені з Вашингтонського університету показали нове унікальне відкриття розумного матеріалу, який здатний змінювати форму від ступеня нагрівання і випромінювання світла, він також може самостійно складатися і розкладатися. Дані досліджень були опубліковані у виданні ACS Applied Materials & Interfaces.

Фахівці відзначили, що це вперше вийшло створити матеріал в якому поєднувалися б кілька таких здібностей як, запам’ятовування форми предмета, рух, який активізується за допомогою світлових випромінювань, самовідновлення. Експерти використовували властивості матеріалу з довголанцюговими молекулами і додали групу атомів, які реагують на поляризованесвітло. Крім того, додали хімічні зв’язувальні речовини, щоб підвищити працездатність матеріалу.

У результаті експерименту вчені винайшли матеріал, який реагує на світло, запам’ятовує форму, рухомий і самовідновлюючий після ушкоджень. Так, наприклад, подряпина усувається за допомогою ультрафіолетового світла. Рух матеріалу можна перепрограмувати так, як потрібно, це не складе особливих труднощів.

Розумний матеріал – це, по суті, хімічний та агрегатний стан матеріалу, який об’єднує одну, або кілька фізичних характеристик, які здатні змінюватися під впливом зовнішніх чинників. Експерти відзначили, що даний матеріал можна буде застосувати, наприклад, у системі доставки фармацевтичних засобів, або ще де-небудь.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh