Вчені створили трансгенних свиней з стійкістю до африканської чуми

Вчені провели дослідження і створили новий вид трансгенних свиней, здатних протидіяти африканськійчумі. Результати дослідження були опубліковані на сторінках наукового видання Scientific Reports.

Група дослідників з Шотландії провела ряд робіт, в результаті яких їм вдалося виростити новий вид трансгенних свиней з будовою організму, куди був впроваджений геном протистояння африканській чумі. Раніше подібне захворювання ніяк не виліковувалося, і в разі виникнення епідемії у фермерському господарстві доводилося знищувати все поголів’я худоби в зв’язку з запобіганням поширення хвороби.

Африканська чума нешкідлива для людини, але серед тварин поширюється дуже швидко і вбиває їх в короткі терміни. Хвороба передається від диких тварин, переважно, від кабанів-бородавочників, у яких, до речі, вироблений природний імунітет до вищезазначеного захворювання. З’ясувалося, що у диких кабанів вбудований ген під назвою RELA, який трохи відрізняється від будови ДНК домашніх свиней, у зв’язку з чим вчені прийняли рішення спробувати впровадити геном в організм свиней.

Операцію провели за допомогою давно існуючої технології під назвою «цинкові пальці», що допомогло вченим здійснити першу в світі пересадку геному RELA від дикого кабана до домашньої свині.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh