Авторські статтіТехно

Вчені cтворили паперову батарейку, яка працює на метаболізмі бактерій

Вченим вдалося створити батарейку на аркуші паперу, яка працює завдяки спеціальним бактеріям. Розробники запевнили, що для її створення потрібен набір досить простих елементів, доступних в будь-якій точці світу.

Технологія полягає в нанесенні на спеціальний папір нітрату срібла, після чого його покривають воском. На іншій стороні створюється резервуар з провідного полімеру в який заливається рідина з бактеріями. Під час того, як бактерії складаються, поверхні стикаються одина з одною і за рахунок метаболізму бактерій набирає чинності робота батареї. Потужність такої батареї залежить від того, скільки шарів зіткнулися між собою. Так, вченим лабораторії вдалося досягти потужності в 31,51 мкВт використовуючи 6 батарей, покладених 3х3.

Варто зазначити, що даної потужності недостатньо навіть для того, щоб живити лампочку, але цілком може вистачити для роботи біосенсорів, що контролюють рівень цукру в крові, а також тих, які використовуються в інших медичних пристроях, які споживають мінімум електроенергії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України