Авторські статтіДуховне

Папа Франциск побажав миру тим, які страждають від війн, не забуваючи й про Україну

«Мир чоловікам і жінкам, що досі страждають від наслідків конфлікту в східній Україні, де невідкладним є спільне бажання принести полегшення населенню та виконати взяті на себе зобов’язання», – побажав Папа Франциск, виголошуючи опівдні, 25 грудня 2016 року, різдвяне послання «Місту і світові» з лоджії ватиканської базиліки Святого Петра.

Свої роздуми Вселенський Архиєрей побудував у світлі пророцтва Ісаї: «Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім’я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру». Він зазначив, що «сьогодні Церква знову переживає подив Пречистої Діви Марії, святого Йосифа і вифлеємських пастухів, який вони пережили, споглядаючи новонароджене Дитя, що лежить у яслах: Ісуса Спасителя».

«Влада цього Дитяти, Сина Божого і Марії, – це не влада цього світу, що ґрунтується на силі й багатстві; це панування любові, – підкреслив Папа. – Це влада, що створила небо й землю, яка дає життя кожному створінню: мінералам, рослинам, тваринам; це сила, яка притягає чоловіка та жінку та вчиняє їх одним тілом, одним існуванням; це влада, що відроджує життя, прощає провини, примирює ворогів, перетворює зло в добро. Це Божа влада. Ця влада любові спонукала Ісуса скинути із Себе зі Свою славу і стати людиною; вона ж приведе Його до смерті на хресті та воскресіння з мертвих. Це влада служіння, що встановлює у світі Боже царство, царство справедливості та миру».

У світлі ангельської пісні: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання», – Глава Католицької Церкви зазначив, що «сьогодні ця благовість розходиться по всій землі, бажаючи досягти усіх народів, особливо тих, які поранені війнами та гострими збройними конфліктами, і тих, що найсильніше відчувають прагнення миру».

У цьому контексті Папа побажав миру «чоловікам та жінкам пошматованої Сирії, де пролито надто багато крові». «Прийшов час, – наголосив він, – аби зброя замовкла назавжди, а міжнародна спільнота почала активно докладати зусилля, щоби знайти вирішення кризи шляхом переговорів і відновити громадянське співжиття в країні». Він також побажав миру чоловікам і жінкам улюбленої Святої Землі», закликавши ізраїльтян і палестинців віднайти «відвагу та рішучість написати нову сторінку історії, в якій ненависть і помста поступляться місцем бажанню спільно будувати майбутнє взаєморозуміння і гармонії».

Святіший Отець побажав єдності Іраку, Лівії та Ємену, побажав миру мешканцям різних регіонів Африки, зокрема, Нігерії та Південного Судану й Демократичної Республіки Конго, закликав молитися за порозуміння для колумбійського народу та Венесуели, не оминувши увагою ситуації в Україні, М’янмі та на Корейському півострові.

Миру «не на словах, але конкретного та дієвого» Папа побажав покинутим і суспільно виключеним, тим, які страждають від голоду, тим, що є жертвами насильства, біженцям, мігрантам і шукачам притулку, тим, хто сьогодні стає жертвою торгівлі людьми, народам, які страждають від економічних амбіцій небагатьох та ненаситної жадібності ідола-гроша, тим, які страждають від суспільної та економічної нужди та від наслідків землетрусів та інших природних катастроф.

«Мир дітям у цей особливий день, в який Бог став дитиною, особливо тим, що позбавлені радощів дитинства задля голоду, війн та егоїзму дорослих», – сказав Святіший Отець, додаючи: «Мир на землі всім людям доброї волі, які щодня терпеливо й непомітно трудяться в родинах і суспільстві, щоб будувати людяніший і справедливіший світ, підтримувані переконанням в тому, що тільки мир є запорукою квітучішого майбутнього для всіх».

«Дорогі брати й сестри, «хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано»: Він – «Князь миру». Приймімо Його!» – закликав Вселенський Архиєрей та після проказування молитви «Ангел Господній» уділив урочисте благословення «Urbi et Orbi».

Джерело: Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України