Вчені створили чіп для пошуку та аналізу ракових клітин

Вчені створили унікальний мікрочіп, який буде шукати і аналізувати ракові клітини. Він зможе обробляти до 10 тисяч одиниць одночасно.

Дослідники відзначають, унікальність їх технології не тільки в підході, але і в якості реалізації. По-перше, зовні чіп має два отвори, що «запускають» всередину клітини. По-друге, пристрій складається з 64 взаємозалежних каналів і ще більше камер, які будуть зберігати знайдені зразки. Система «трубочок» нагадує водостік або каналізацію, всі вони взаємопов’язані і доповнюють один одного.

Після того, як клітина потрапляє в один з двох отворів, вона рухається по каналу, а потім падає в камеру, де її герметизують. Під час практичних експериментів вчені відзначили, що здорові і ракові одиниці ведуть себе по-різному в цих умовах. Перші протягом одного-двох днів гинуть, а другі не тільки не отримують ніякої шкоди, але і приступають до активного розмноження.

Останньою особливістю створеного чіпа є його пропускна здатність. Він може обробляти дані з 10 тисяч клітин, які потрапили в його канали.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh