Авторські статтіТехно

Вчені створили чіп для пошуку та аналізу ракових клітин

Вчені створили унікальний мікрочіп, який буде шукати і аналізувати ракові клітини. Він зможе обробляти до 10 тисяч одиниць одночасно.

Дослідники відзначають, унікальність їх технології не тільки в підході, але і в якості реалізації. По-перше, зовні чіп має два отвори, що «запускають» всередину клітини. По-друге, пристрій складається з 64 взаємозалежних каналів і ще більше камер, які будуть зберігати знайдені зразки. Система «трубочок» нагадує водостік або каналізацію, всі вони взаємопов’язані і доповнюють один одного.

Після того, як клітина потрапляє в один з двох отворів, вона рухається по каналу, а потім падає в камеру, де її герметизують. Під час практичних експериментів вчені відзначили, що здорові і ракові одиниці ведуть себе по-різному в цих умовах. Перші протягом одного-двох днів гинуть, а другі не тільки не отримують ніякої шкоди, але і приступають до активного розмноження.

Останньою особливістю створеного чіпа є його пропускна здатність. Він може обробляти дані з 10 тисяч клітин, які потрапили в його канали.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України