Банк Ізраїлю: Система охорони здоров’я може занепасти в недалекому майбутньому

Якщо не вжити термінових заходів, в недалекому майбутньому ізраїльська охорона здоров’я виявиться неспроможною обслуговувати швидко зростаюче населення і особливо стрімко зростаючу частку літніх людей, які найбільше потребують медичної допомоги.

З таким попередженням виступила на конференції Інституту ізраїльської демократії при Тель-авівському університеті керуюча Банком Ізраїлю Карніт Флуг. Другою проблемою Ізраїлю, не за важливістю, а по черзі, вона назвала зниження рівня середньої освіти.

Флуг навела дані, згідно з якими, за скупченості ліжок у відділеннях інтенсивної терапії у Ізраїлю найгірші показники серед розвинених країн. Це при тому, що в найближчі роки очікується зростання населення на 23%, кількість людей похилого віку до 2030 року збільшиться на 52%, а число людей з фізичними та ментальними вадами на 68%.

Ще гірша справа з медичним персоналом. Поки Ізраїль близький до середнього показника по ОЕСР за кількістю лікарів на душу населення. Але проблема в тому, що більш ніж кожному другому ізраїльському лікарю вже 55 років і більше, а число студентів медичних факультетів в Ізраїлі найнижче серед країн ОЕСР. Це означає, що незабаром в країні буде відчуватися гостра нестача медиків, тому доведеться доручити турботу про здоров’я ізраїльтян іноземним лікарям.

Говорячи про зменшення рівня освіти Флуг послалася на дослідження ОЕСР, згідно з яким він низький, що в найближчі роки перестане впливати на зростання економіки. У величезній мірі в цьому винен релігійний сектор. Дослідження Банку Ізраїлю показало, що хареді, який провчився 17 років в релігійному закладі, демонструє знання на рівні 10-го класу. Система релігійної освіти не готує людей до виходу на ринок праці, наголосила Флуг.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh