Авторські статтіНовини

Банк Ізраїлю: Система охорони здоров’я може занепасти в недалекому майбутньому

1Якщо не вжити термінових заходів, в недалекому майбутньому ізраїльська охорона здоров’я виявиться неспроможною обслуговувати швидко зростаюче населення і особливо стрімко зростаючу частку літніх людей, які найбільше потребують медичної допомоги.

З таким попередженням виступила на конференції Інституту ізраїльської демократії при Тель-авівському університеті керуюча Банком Ізраїлю Карніт Флуг. Другою проблемою Ізраїлю, не за важливістю, а по черзі, вона назвала зниження рівня середньої освіти.

Флуг навела дані, згідно з якими, за скупченості ліжок у відділеннях інтенсивної терапії у Ізраїлю найгірші показники серед розвинених країн. Це при тому, що в найближчі роки очікується зростання населення на 23%, кількість людей похилого віку до 2030 року збільшиться на 52%, а число людей з фізичними та ментальними вадами на 68%.

Ще гірша справа з медичним персоналом. Поки Ізраїль близький до середнього показника по ОЕСР за кількістю лікарів на душу населення. Але проблема в тому, що більш ніж кожному другому ізраїльському лікарю вже 55 років і більше, а число студентів медичних факультетів в Ізраїлі найнижче серед країн ОЕСР. Це означає, що незабаром в країні буде відчуватися гостра нестача медиків, тому доведеться доручити турботу про здоров’я ізраїльтян іноземним лікарям.

Говорячи про зменшення рівня освіти Флуг послалася на дослідження ОЕСР, згідно з яким він низький, що в найближчі роки перестане впливати на зростання економіки. У величезній мірі в цьому винен релігійний сектор. Дослідження Банку Ізраїлю показало, що хареді, який провчився 17 років в релігійному закладі, демонструє знання на рівні 10-го класу. Система релігійної освіти не готує людей до виходу на ринок праці, наголосила Флуг.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України